Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zgodnie z najnowszymi zestawieniami około 10 milionów Bitcoinów (BTC) trwa w uśpieniu. Zdaniem znawców tematu holdowanie waluty cyfrowej jest wynikiem zbliżającego się halvingu, a co za tym idzie wielce prawdopodobnego wzrostu kursu.

Jakie są oczekiwania inwestorów?

Bitcoin (BTC), czyli największa pod względem kapitalizacji waluta cyfrowa doznała wielu wahań ceny w ubiegłym roku. Jak zapewne pamiętacie początkowo urosła z poziomu sięgającego poniżej 3,8 tysiąca dolarów (USD) do  13,8 tysięcy dolarów (USD). Pod koniec 2019 roku jej kurs zapikował w dół i sięgnął pułapu 6,5 tysiąca dolarów.

Mimo wzrostu o rzędu 270% w pierwszym półroczu minionego roku, ogromna ilość monet cyfrowych pozostała nieaktywna we wspomnianym okresie. Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy Bitcoin (BTC) odnotował  jeszcze kilkukrotnie  tendencję wzrostową. Wspomniane sytuacje nie zachęciły jednak inwestorów do upłynnienia zgromadzonej waluty cyfrowej. I tu rodzi się pytanie: na co oni wciąż czekają?

Czy halving skłoni HODLerów do pozbycia się zgromadzonych Bitcoinów (BTC)?

Zdaniem specjalistów najbardziej prawdopodobny scenariusz holdowania Bitcoinów (BTC) jest bezpośrednio związany z halving. Uważają oni bowiem, że zmniejszenie nagrody związanej z wydobyciem najstarszej kryptowaluty wywrze korzystny wpływ na kurs Bitcoina. Niektórzy eksperci są zdania, że sięgnie ona rekordowych poziomów. znalazł się wśród nich analityk Wall Street pan Tom Lee. Zakłada on, że cena Bitcoina (BTC) poszybuje w górę w przeciągu pięciu najbliższych miesięcy, czyli aż do zaplanowanego na maj halvingu. Od początku 2020 roku zauważalne są sytuacje skutkujące zwiększoną liczbą przypadków użycia Bitcoina (BTC).

Z związku z powyższym należy zakładać, że całkowity zwrot z inwestycji w tej walucie cyfrowej oraz innych aktywach krypto powinien przewyższyć ten z ubiegłego roku. Jak wynika z treści raportu przygotowanego przez Fundstrat Global Advisors istnieje duże prawdopodobieństwo, że Bitcoinowi uda się uzyskać powyżej 100% zwrotu w 2020 roku. Powyższa sytuacja ma być pokłosiem nie tylko zapowiadanego halvingu, ale również konfliktów natury geo-politycznej oraz rozpisanych na ten rok wyborów nowego prezydenta w Stanach Zjednoczonych.

A co jeśli halving nie wywrze wpływu na cenę Bitcoin (BTC)?

Zdaniem Cointelegraph czynniki geopolityczne głównie determinują tendencję zwyżkową kursu Bitcoina (BTC). Odnośnie wpływu samego halvingu na poziom ceny Bitcoin (BTC), to zdania specjalistów są coraz bardziej podzielone. W ubiegłym miesiącu współzałożyciel funduszu Morgan Creek Digital, czyli pan Jason Williams stwierdził, że zapowiadany na ma j  halving może być przereklamowany i nie wywrzeć na wspomnianą walutę cyfrową absolutnie żadnego wpływu. Podobnego zdania są badacze z Messari. Uważają oni, że halving może nie przynieść prognozowanego trendu wzrostowego dla Bitcoin (BTC).

Rate this post

Leave a comment