Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nie da się ukryć, że rok 2019 zapamiętany będzie jako jeden z najbardziej kontrowersyjnych dla tej branży. Tudemun długo oczekiwany nie miał miejsca. Do tego organy nadzoru zaczęły monitorować uważnie wszystko to, co się dzieje na rynku. Jeśli chodzi o prognozy cen Bitcoina, to stawały się one coraz bardziej jednoznaczne, a sama fala zwolnień objęła naprawdę wiele startupów.

Miejsce 10 – Kelly Loffler

Od ubiegłego roku wszyscy mocno czekali na uruchomienie Bakkt. Sama platforma Bakkt okazała się olbrzymim sukcesem. Jednak dla jej CEO – Kelly Loffler tenże rok był naprawdę bardzo udany.

Miejsce 9 – Xi Jinping

W październiki lider chiński wysadził sam rynek blockchain. Powiedział on, że Chiny jak najbardziej muszą się stać liderem w dziedzinie samego blockchaina, co spowodowało dosyć krótki, ale znaczny wzrost ceny Bitcoina.

Miejsce 8 – Rune Chistensen

W roku 2019 rynek stablecoin rozwijał się naprawdę w szybkim tempie. Trendem kolejnym w tym roku są naprawdę prawdziwe emocje wokół sektora finansów zdecentralizowanych.

Miejsce 7 – Justin Sun

Założyciel TRON to jednak z osób najpopularniejszych na Twitterze.

Miejsce 6 – Jack Dorey

Jack Dorsey to CEO płatniczej platformy Square oraz Twittera. Jest także znany jako wieloletni zwolennik Bitcoina. Zaprzecza naprawdę ostro jakiejkolwiek możliwości emisji waluty cyfrowej na Twitterze lub też dołączenia do Libry z powodu przekonania samego, że Bitcoina oraz nie tylko Bitcoina stać się może walutą natywną Internetu.

Miejsce 5 – Pavel Durov

Pomimo plotek dotyczących projektu o nazwie Telegram Open Network, to Pavel Durov potwierdził uruchomienie tego projektu.

Miejsce 4 – Vitalik Buterin

Dla Ethereum rok ten okazał się bardzo trudny, ale w rzeczywistości produktywny. Na początku roku została uruchomiona bomba złożoności. Obniżyła ona emisję o dwadzieścia pięć procent.

Miejsce 3 – David Marcus oraz Mark Zuckerberg

Jednym z tematów głównych ubiegłego roku było oświadczenie Facebooka, która dotyczyło wprowadzenia stabilnej oraz globalnej kryptowaluty Libra. Uruchomiony został mobilny portfel Calibra, który umożliwiać powinien wysyłanie tokenów Libra przy pomocy WhatsApp oraz Facebook Messenger.

Miejsce 2 – Brian Armstrong

Szef tej amerykańskiej giełdy ma naprawdę ambitny plan stworzenia systemu finansowego otwartego, a do tego sprawienia, aby 100 milionów osób zaczęło używać właśnie kryptowalut. Dąży pewnie do celu. W roku tym giełda Coinbase ogłosiła znaczne rozszerzenie geograficznego rozszerzenia swoich usług na następne jedenaście krajów. Z kolei karta płatnicza Coinbase stała się dostępna zarówno dla mieszkańców Polski jak i także innych krajów.

Miejsce 1 – Changpeng Zhao

Być może jest tak, aby wymienić wszelkie sukcesy giełdy Binance w roku 2019, będzie potrzeby osobny artykuł. Udało się przecież uruchomić platformę OTC. Jest to własna zdecentralizowana giełda, platforma handlu zabezpieczającymi depozytami, dwie platformy produktów jak i także specjalną platformę dla programistów Binance X.

Leave a comment