Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sieć Bitcoin Cash przechodzi ostatnimi czasy przez różnorakie zmiany. Wiąże się to także z aktualizacją protokołu hard fork. Nie wszyscy użytkownicy są jednak z tego powodu zadowoleni, również eksperci odnoszą się do takich zmian sceptycznie, chociaż niosą one za sobą wymierne korzyści.

Aktualizacja spowodowała, że wprowadzone zostały tzw. podpisy Schnorra. Dzięki nim zapoczątkowane zostały innowacyjne rozwiązania związane ze skalowalnością sieci. Dodatkowo zapewniono, że na rynku nie pojawi się jak na razie żadna nowa kryptowaluta, która mogłaby podzielić między sobą użytkowników.

Co przyniosła aktualizacja Bitcoin Cash?

Aktualizacja przyniosła wiele zmian, wśród których można wyróżnić m.in.:

  • poprawę bezpieczeństwa,
  • zadbanie o prywatność użytkowników,
  • szybsze realizowanie poszczególnych transakcji.

Oczywiście nie są to bardzo poważne zmiany, ponieważ szybkość transakcji jak dotąd stała na zadowalającym poziomie, dlatego też nie wszyscy uważają, że kolejne zmiany musiały zostać wprowadzone już w maju 2019 roku. Dzięki temu sieć mogła jednak w pewien sposób zwiększyć swoją efektywność, więc nic dziwnego, że założyciele zdecydowali się na taki krok. Lepiej dbać o swoje interesy póki jest na to czas i są ku temu możliwości, ponieważ później sytuacja na rynku może się diametralnie zmienić.

Co na to zainteresowani Bitcoin Cash?

Aktualizacje są potrzebne, jednak zdania zainteresowanych są podzielone. Podpisy Schnorra są jednak bardzo ciekawym rozwiązaniem, ponieważ zwiększają skalowalność technologii Blockchain. Nie wszystkim jest to co prawda potrzebne, jednak istnieją osoby, które lubią nowinki technologiczne i bardzo pozytywnie na nie reagują, nie inaczej było tym razem.

To czy zmiany dobrze się przyjęły wśród użytkowników będzie można zaobserwować w najbliższej przyszłości. Na pochwałę zasługuje na pewno to, że założyciele Bitcoin Cash nie stoją w miejscu i starają się udoskonalać swoje pomysły, stawiając na oryginalne rozwiązania, które do tej pory nie były znane na rynku. To bardzo podoba się wielu użytkownikom.

5/5 - (2 votes)

Leave a comment