Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ostatnie skoki kursów różnych altcoinów, nazywanych potocznie Altami, odbiły się szerokim echem wśród społeczności traderów. Zgodnie z wynikami pochodzącymi z ostatnio przeprowadzonych i opublikowanych badań inwestorzy coraz częściej nie tylko interesują się, ale także inwestują właśnie w ten rodzaj aktywów cyfrowych.

Uczestnicy ankiety przeprowadzonej przez Loma stawiają na Altcoiny.

Loma, czyli analityk z zakresu walut cyfrowych cieszący się dużą popularnością i wiarygodnością, pokusił się właśnie o przeprowadzenie za pomocą Twittera ankiety. W ramach zaprojektowanego badania pytał uczestników badania, którzy przystąpili do jego wypełnienia między innymi o ich stopień zaangażowani w altcoiny.

10 najważniejszych wydarzeń w styczniu 2020 w Akademia Bitcoin

W ankiecie została przygotowana dla ponad 8 000 osób. Wyniki z niej płynące są  bardzo interesujące. Między innymi z ankiety jednoznaczni wynika, że:

  • 39 % osób ankietowanych zadeklarowało, że posiada od 76 do 100 % zainwestowanego kapitału właśnie w altcoinach
  • 13 % uczestników przyznało, że zainwestowało w alternatywy do Bitcon (BTC), czyli waluty cyfrowej, od 51% do 75 % posiadanych środków
  • jest to więc jednoznaczne z faktem, że ponad połowa z 8 000 puli uczestników ankiety przeznaczyła zdecydowaną większość posiadanych środków finansowych na inwestycje w waluty cyfrowe inne niż najstarszy i najlepiej rozpoznawany Bitcoin (BTC).

Widoczny jest wzrost liczby osób twierdzących, że rynek altcoinów zaczął się odradzać z popiołów niczym legendarny Fenix. Taki punkt widzenia nie powinien być dla nikogo wielkim zaskoczeniem. Dlaczego? Już wyjaśniamy : dominacja najstarszej waluty cyfrowej chyba zaczyna dobiegać końca. Bitcoin (BTC) bo to o nim mowa odnotował spadek o ponad 3,5 %. Wszystko odbyło się zaledwie w ciągu ubiegłego miesiąca. Jest to zatem jednoznaczne z faktem, że Bitcoin (BTC) mimo tego, że jest kluczową kryptowalutą zaczyna tracić swoją pozycję i w następstwie tego ustępować miejsca innym.

Na chwilę obecną Altcoiny w znacznym stopniu odbiegają od swoich kursów z 2017 roku

Altcoiny zyskują na atrakcyjności również z zupełnie innego powodu. Już wyjaśniamy jakiego: mianowicie wiele z nich straciło bardzo na swojej wartości. Jeżeli pokusimy się o przeprowadzenie porównania to zobaczymy, że ich obecne kursy z ATH pochodzącym z 2017 roku właśnie to ilustrują.

Bitcoin kolejne wzrosty kursu w Lutym już 9700$ cel 10200$

Jako swoisty przykład doskonale ilustrujący opisaną powyżej sytuacjaę może posłużyć Ethereum. Jego natywny token ETH tej platformy osiągnął  ATH w początkowym okresie 2018 roku. Wówczas zakup 1 ETH wiązał się z nakłądami finansowymi na poziomie 1400 dolarów (USD). Na chwilę obecną jego kurs przekracza nieco ponad 200 dolarów (USD).

Jeżeli w czasie najbliżej hossy udałoby się powrócić wspomnianego wcześniej poziomu ATH, wiązałoby się to z wygenerowaniem pokaźnego zysku. W przypadku ewentualnej bańki należy liczyć się z ustaleniem zupełnie nowego ATH. Co z kolei mogłoby zaowocować swoistym odwdzięczeniem ETH dla wiernych i stałych w uczuciach inwestorów.

Rate this post

Leave a comment