Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kolejny rok zbliża się powoli ku końcowi. Musimy mieć na uwadze, że jest to okres, który wszyscy posiadacze zaliczyć mogą do naprawdę bardzo udanych. Bowiem się okazuje, że pomimo już trwających od pół roku spadków, to cena najstarszej z wirtualnym walut i tak wzrosła finalnie prawie o dziewięćdziesiąt pięć procent. W zasadzie co roku o tej porze, w sieci się pojawiło naprawdę wiele projekcji, które dotyczą tego, czego moglibyśmy się spodziewać dokładnie w przyszłym roku, czy też nawet w dekadzie kolejnej.

Cena BTC wzrośnie aż o tysiąc procent

Bitcoin, który dokładnie pierwszego stycznia bieżącego roku był wyceniany na niespełna 3700 USD, w obecnej chwili kosztuje prawie już 7200 USD. Oznacza to nic innego jak to, że cena najstarszej z wirtualnych walut wzrosła na przestrzeni roku minionego w zasadzie dwukrotnie. Czy ta tendencja utrzyma się także w przyszłym roku?

Prognozują przyszłość najbliższą BTC nie sposób jest nie wspomnieć o halvingu, który zbliża się wielkimi krokami, wskutek którego sama nagroda za wydobycie bloku się zmniejszy o połowę z 12,5 do dokładnie 6,25 monet. W historii dotychczasowej bitcoina już mieliśmy dwa takie właśnie zjawiska. Wówczas się przyczyniły one do znacznej tak zwanej aprecjacji jednej z najstarszych wirtualnych walut.

  • cena bitcoina w pierwszym dniu halvingu ( 28 listopad 2012 rok): 12.31 USD,
  • cena bitcoina  dokładnie rok po halvingu pierwszym: 1,037 USD,
  • cena bitoina drugiego dnia halvingu (9 lipiec 2016 rok): 650,83 USD,
  • cena bitcoina dokładnie rok po halvingu drugim: 2,525 USD.

Czy teraz także będzie podobnie?

Analityk oraz przede wszystkim inwestor Josh Rager jeszcze prognozuje większe wzrosty ceny samego Bitcoina w latach nadchodzących. Zdaniem Josha Ragera cena BTC w ciągu najbliższych kilku lat mogłaby wzrosnąć nawet o więcej niż tysiąc procent. Przy tym założeniu udałoby się przekroczyć barierę stu tysięcy USD.

Piąta era Bitcoina

Partner generalny dokładnie Blockchain Capital – Spencer Bogart jest przekonany natomiast, że w roku przyszłym rozpocznie się tak zwana piąta era kryptowalut jak i także Bitcoina. W historii dotychczasowej wyróżnia się dokładnie cztery epoki istnienia. O jakie dokładnie cztery epoki istnienia chodzi?

  1. Bitcoin kompletnie nie zadziałał – 2009 – 2011
  2. Tulipomania oraz przestępcy – 2012 – 2013
  3. Blockchain, a nie Bitcoin – 2014 – 2016
  4. Kurs poziomy – 2017 – 2019

Kolejna, era piąta, która dokładnie ma się rozpocząć w roku 2020 nosi nazwę – pionowa konstrukcja. W zasadzie to podobnie jak w przypadku czwartej epoki się odnosi w sposób bezpośredni do kierunku ruchu ceny BTC. Zdaniem Bogarta, na przestrzeni lat najbliższych czeka nas w zasadzie prawie agregacja pionowa ceny najstarszej z wirtualnych walut.

Jak już informowaliśmy dokładnie rok wcześniej, Bitcoin z bardzo znanego żartu internetowego stał się jednym z ważniejszych w zasadzie płatniczych środków. Co więcej w perspektywie kolejnych dokładnie pięciu lat niejaki Bogart widzi ogromną szansę na wzrost dalszy.

Gdy Spencer Bogart został zapytanie ile konkretnie jego zdaniem kosztować może w przyszłości Bitcoin, to po prostu odpowiedział, że w żadnym wypadku nie zajmuje się on  prognozowaniem cen w perspektywie jakiegoś miesiąca czy też nawet kwartały. Jednak powiedział także coś niezmiernie ważnego. Chodzi o to, że w skali trzech następnych lat widzi konstruktywne przesłanki, które sugerują właśnie wspomnianą już aprecjację cen.

Co więcej jego zdaniem może ją przyspieszyć halving przyszłoroczny. Przypomnijmy wszystkim zainteresowanym osobom, że halving dokładnie jest zaplanowany na sam koniec maja roku 2020. Zapamiętajmy sobie te wszelkie przesłani i ustosunkujmy się do nich jakoś. Jednak jak będzie w tej już niedalekiej przyszłości kompletnie nie wiemy. Pozostaje nam nic innego jak czekanie i przekonanie się o tym wszystkim na własnej skórze. Śmiało można powiedzieć, że czas leci szybko, a więc wkrótce będziemy wszystkiego świadkiem.

Rate this post

Leave a comment