Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W sytuacji,gdy Bitcoin (BTC) dzielnie maszeruje w kierunku 10 000 dolarów (USD), odnotowując w ten sposób 30% wzrostu od początku 2020 roku, nagle zostaje wyprzedzony przez Teslę. Na chwilę obecną jej akcje osiągają w dniu dzisiejszym najwyższy poziom w historii. Od początku bieżącego roku akcje spółki Elona Muska urosły już o 51%.

Bitcoin (BTC) wykazuje tendencję wzrostową

Obecny rok jest jak dotąd bardzo udany dla najstarszej waluty cyfrowej, czyli Bitcoin (BTC). Od 1 stycznia jego cena urosła z poziomu 7195 dolarów (USD) do kwoty 9402 dolarów (USD). Jest to jednoznaczne ze wzrostem o ponad 30% w niecały miesiąc. W ten sposób Bitcoin (BTC) stał się jednym z najlepszych aktywów  cyfrowych obecnych na rynku w bieżącym roku.

Na chwilę obecną największa pod względem kapitalizacji waluta cyfrowa dzielnie maszeruje w kierunku wyceny na poziomie 10 000 dolarów (USD). Warto podkreślić fakt, że poziom ten nie był zauważalny na wykresach od października 2019. Zdaniem ekspertów, taka cena jest jak bardziej realna do osiągnięcia jeszcze przed zaplanowanym na maj bieżącego roku halvingiem. Specjaliści prognozuję nawet, że w 2020 roku Bitcoin (BTC) ustali nowy rekordowy poziom. Jak zapewne pamiętacie obecnie przekracza on w niewielkim stopniu kwotę 20 000 dolarów (USD).

Czy 2020 rok będzie należał do Tesli i Elona Muska?

Mimo wysokiego zwrotu z inwestycji wspominanego powyżej, w obecnym miesiącu Bitcoin (BTC) został zdetronizowany przez amerykańskiego giganta z branży motoryzacyjnej, czyli Teslę. Wyniki przekraczające najśmielsze oczekiwania, czyli 105 mln zysku netto w ostatnim kwartale ubiegłego roku oraz optymistyczne prognozy rozgłaszane w mediach popchnęły w górę wycenę akcji wspomnianej spółki. Giełda wprost oszalała na jej punkcie.

Na przekór oczekiwaniom licznego grona osób, firma założona przez Elona Muska została gwiazdą rynków akcji w styczniu 2020 roku. Na chwilę obecną osiągnęła najwyższy poziom w swojej 10-letniej historii. Obecnie akcje amerykańskiej Tesli wyceniane są na 643 dolarów (USD). Warto podkreślić, że 2 stycznia ich kurs utrzymywał się na poziomie 425 dolarów (USD). Krótko mówiąc jest to jednoznaczne z 51% wzrostem. 

Notowania Tesli zaczęły gwałtownie piąć się w górę w dniu wczorajszym, czyli zaledwie dobę po tym, jak opublikowano ostatnie dane finansowe spółki. Tendencja wzrostowa utrzymała się również w dniu dzisiejszym. W związku z czym cena za akcje od wczoraj wzrosła o ponad 10%.

Warto mieć na uwadze fakt, że w ubiegłym tygodniu Tesla stała się pierwszym amerykańskim producentem samochodów, którego kapitalizacja rynkowa na giełdzie przewyższyła poziom 100 miliardów dolarów (USD). Na chwilę obecną wycena spółki przekracza kwotę 115 miliardów dolarów (USD). Tym samym jest warta więcej niż niż niemieckie koncerny motoryzacyjne takie jak Volskwagen czy BMW. Na chwilę obecną Teslę wyprzeda jedynie Toyota, której wyceniana opiewa na kwotę 197 miliardów dolarów (USD).

Leave a comment