Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pan Arkadiusz Jóźwiak, czyli nikt inny jak znany analityk i menedżer związany z działem edukacji Comparic.pl, w niedawno nawiązanej współpracy z nowoczesną giełdą kryptowalutową Coindeal kontynuuje serię funkcjonująca pod nazwą „Krypto kresek”. Jest ona poświęconą szczegółowej analizie danych technicznych w obrębie wybranych aktywów cyfrowych.

Obecnie skupiono się na wnikliwej analizie zarówno Bitcoinowi (BTC) jak i Ethereum (ETH), czyli dwóch wirtualnych monetach, których notowania skrupulatnie analizuje się tydzień po tygodniu. Oprócz tego obserwacje i płynące z niej wszxelkie wnioski poszerzono i rozbudowano, także o wykresy notowań innych bardzo popularnych i rozpoznawalnych walut cyfrowych. Mamy tu na myśli Ripple (XRP), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH).

Kurs Bitcoina (BTC) z szansą na odnotowanie dalszych wzrostów

W minionym tygodniu Bitcoin (BTC) odnotował kolejny spadek. Mowa tu o obniżeniu ceny z poziomu 12 100 dolarów do poziomu 10 000 dolarów, czyli krótko mówiąc wspomniany spadek wynosił ponad 10%. Jednak od kilku ostatnich dni można zauważyć nie tylko zatrzymanie, ale także odwrócenie tej tendencji na trend wzrostowy. Szczególnie widoczne jest to w dniu dzisiejszym. Gdyż to właśnie dziś cena Bitcoin (BTC) przekroczyła ponownie opór 10 700 dolarów. Wszystko zaczyna jednoznacznie wskazywać na to, że w najbliższym czasie należy spodziewać się, że cały rynek dotrze również do poziomu 11 000 dolarów. Co mogłoby zaowocować znaczącą i spodziewaną reakcją wzrostową.

Kurs Ethereum (ETC) znowu powyżej 200 dolarów, Ripple zdecydowanie odbija się od dna

Ethereum (ETC) zupełnie tak jak Bitcoin (BTC) może kierować się na północ. Jednak w przypadku tego pierwszego cena obniżyła się do poziomu 181 dolarów. Ponieważ to właśnie cena stanowi kluczowe wsparcie dla jego notowań, dlatego też wywołała ona natychmiastową reakcję ze strony popytowej rynku.

Jak słusznie zauważył Arkadiusz Jóźwiak to właśnie konfluencja wsparć mogła przyczynić się do takiej reakcji popytowej rynku. Zarówno niedzielne jak i poniedziałkowe sesje powodujące silne wzmocnienie pozycji Ethereum (ETC) przyczyniły się tym samy do  przybliżenia jego kursu do poziomu rzędu 200 dolarów.

W przypadku Ripple (XRP)  widoczne jest, że znajduje się on w okolicy bardzo ważnego wsparcia.

Pomimo, że rynek obniżył się poniżej 0,28 dolara to jednak widoczna jest zdecydowana i szybka jego odpowiedź popytowa. Należy zatem założyć, że w najbliższym czasie notowania Ripple (XRP) przetestują opór 0,295 dolara. Jego skuteczne pokonanie będzie jednoznaczne z otworzeniem drogi do jego dalszych wzrostów. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że od drugiej połowy czerwca bieżącego roku notowania Ripple ( XRP) przeważnie znajdują się i oscylują w tej tendencji spadkowej. Może, lecz nie musi, to w znacznym stopniu przyczynić się do utrudnienia w osiągnięciu i zrealizowaniu założeń wzrostowych.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment