Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Spadek Bitcoina, winą Donalda Trumpa?! Spadek do 10 tys. USD.

Ostatni weekend był niemiłosierny dla kryptowalut, pojawiły się silne zmiany a także osunięcia na rynku kryptowalutowym. Przez weekend nastąpiło osunięcie się Bitcoina nawet o 15 %, podczas testów wykazano, że aktualny poziom wskazuje około 10 tysięcy dolarów czyli jest on najniższy od początku miesiąca.

Kurs uznanej za najstarszą z kryptowalut zmuszony był do skorzystania ze wsparcia. Ostateczne działanie uzasadniono powstaniem wysokiej bariery o naturze psychologicznej, która miała miejsce w weekend. Powstała deprecjacja w skutkach ukazała spadki na płaszczyźnie innych aktywów, szczególnie tych cyfrowych. Wielu osób w tym również Bloomberg za sytuację oskarża samego

Prezydenta Stanów Zjednoczonych – Donalda Trumpa, wszelkie osunięcia na rynku kryptowalut przypisuje się mu. Światowy rynek kryptowalut był przez niego wielokrotnie krytykowany.

Zdaniem Donalda Trumpa Bitcoina nie należy zaliczać do miana pieniądza, winną jest przede wszystkim jego niestały, zmienny kurs.

 

Spadek kursu Bitcoin, szacowany nawet powyżej 50 %, nastąpił po czwartkowej wypowiedzi Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Na jednym z portali społecznościowych, Twitterze, Donald Trump skomentował kryptowaluty. W swojej wypowiedzi podkreślał, że nie jest on fanem Bitcoina a tymbardziej innych kryptowalut. Wypowiedź zakończył następującym podsumowaniem: „Zarówno Bitcoin jak i pozostałe krytowaluty nie są pieniądzem, ich wartość jest bardzo zmienna. To jak również słabe podstawy które są bazą kryptowalut sprawia, że nie jestem ich fanem.” W jego wypowiedzi pojawiły się również komentarze odnośnie nieregulowanych cyfrowych aktywów, których skutkiem może być wzrost nielegalnych aktywności tzn. szarej strefy do której zaliczamy handel towarem nielegalnym. Ponadto odnosi się on również do wprowadzenia własnej waluty przez najpopularniejszy na świecie portal społecznościowy Facebook. Pojawienie się w nim cyfrowej waluty według Trupa jest zagrożeniem a nie szansą.

Chwilowy spadek Bitcoin do poziomu 10 tys. USD, nastąpił w poniedziałek. Psychologiczna strefa wsparcia a także 50-okresowa średnia ruchoma, doprowadziły do zablokowania dalszego spadku. Silniejsza reakcja popytowa, która miała miejsce na początku lipca, doprowadziła do sytuacji ponownego wzrostu kursu powyżej 13 tysięcy dolarów.

Cała sprawa została skomentowana przez Prezesa Giełdy Tokeneo, który stwierdza, że aktualny poziom jest bardzo znaczący dla kolejnych ruchów Bitcoin, które pojawią się na przełomie kolejnych miesięcy. Zdaniem Tomasza Rozmusa nastąpi nagromadzenie się dużego wolumenu a także wzrosną zlecenia sprzedażowe i zakupowe. Ponadto przebicie, które jest oczekiwane, doprowadzi do przyśpieszenia deprecjacji Bitcoina.

Tomasz Rozumus komentuje to następująco: Aktualnie Bitcoin przechodzi przez bardzo ważny egzamin. Wcześniejsza euforia, która wywołana była jego wzrostem powyżej 10 tys. USD stopniowo mija. Teraz najważniejsze jest utrzymanie tej kryptowaluty na dotychczasowym poziomie.

Leave a comment