Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rozpoczęcie przygody z Bitcoinem wcale nie musi być łatwe, jednak jeśli ktoś już zainteresuje się tą tematyką stwierdzi, że nie jest to nic skomplikowanego. Zdecydowanie najważniejsze jest jednak początkowe zgłębienie wiedzy w tej dziedzinie, aby umiejętnie wypełnić swoje wirtualne portfele Bitcoinami. W związku z tym można skorzystać z wielu fachowych poradników, ale najczęściej ludzie zainteresowani są tym, gdzie mogą sprzedać oraz kupić Bitcoiny.

Osoby zastanawiające się gdzie kupić Bitcoin mogą skorzystać z kilku podstawowych opcji, m.in. są to:

  • kantory,
  • zakup osobisty od kontrahentów,
  • giełdy.

To zdecydowanie najbardziej popularne opcje, dlatego też każdy może skorzystać z odpowiedniej dla siebie, która będzie dla niego ciekawa. Zdecydowanie najważniejsze jest jednak to, aby na samym początku założyć swój portfel Bitcoin. Nie dla wszystkich musi to być łatwe, ponieważ wybór portfeli również jest bardzo szeroki. Portfel jest zakładany po to, aby móc w stu procentach swobodnie przechowywać dotychczas zebrane Bitcoiny. Dostęp do nich mają wyłącznie osoby, które posiadają swój klucz prywatny. Nie można go nikomu dawać. Dzięki portfelowi bezpiecznie można wykonywać także przelewy z udziałem Bitcoinów.

Gdzie kupić i sprzedać Bitcoin? Na co się zdecydować?

Jeśli nie wiadomo gdzie kupić Bitcoin wtedy zdecydowanie warto polegać na sprawdzonych rozwiązaniach, polecanych przez bardziej doświadczone osoby. Giełda Bitcoin jest często odwiedzanym miejscem zarówno przez osoby, które dopiero poznają rynek kryptowalut, ale też przez takie, które na takim rynku są od dawna. Oczywiście zakupienie Bitcoina na takiej giełdzie nie zajmuje dużo czasu, można go tam także bez problemów sprzedać. Wszystko jest zależne od posiadacza lub też klienta, który decyduje się na jego nabycie. Duże znaczenie mają też środki zgromadzone w wirtualnym portfelu, dlatego warto za każdym razem kontrolować ich stan.

Zacznij od inwestowania na sprawdzonych giełdach

BitcoinBitcoin CashBitcoin GoldBitcoin DiamondBitcoin SV
Bitbay.netBitbay.net Bitbay.net Bitbay.net Bitbay.net
Coindeal.comCoindeal.comCoindeal.comCoindeal.comCoindeal.com
Binance.comBinance.comBinance.comBinance.com

Zastanawiając się głębiej nad tym gdzie kupić Bitcoin, warto wziąć pod uwagę obecne kursy. Na szczęście w sieci internetowej znajdzie się wiele serwisów z aktualnymi kursami Bitcoin, aby wiedzieć, w którym miejscu transakcja będzie dla klienta najkorzystniejsza.

Historyczny i aktualny kurs Bitcoin

Kupno i sprzedaż Bitcoina – łatwa procedura

Wiele osób uważa, że kupno oraz sprzedaż Bitcoina to procedura, z którą nie można sobie poradzić w pojedynkę. Nie trzeba się niczego bać, wystarczy dowiedzieć się gdzie sprzedać Bitcoin, a potem można bez problemów uzyskać za niego dobrą cenę. Na kryptowaluty odnotowuje się naprawdę bardzo duży popyt, więc problemów ze znalezieniem kupca nie powinno być żadnych. Dzięki temu cała transakcja może zostać przeprowadzona ekspresowo. Pomocy można szukać też na wielu profesjonalnych forach, gdzie na pewno znajdzie się liczne porady od doświadczonych fachowców, na których można swobodnie bazować będąc pewnym, że nie zostanie się wprowadzonym w błąd.

Sprzedaż oraz zakup Bitcoina – bezpieczeństwo

Osoby szukające odpowiedzi na pytanie gdzie sprzedać Bitcoin polegają głównie na tym, aby cała transakcja była dla nich bezpieczna. Akurat o to nie trzeba się obawiać, ponieważ jeśli ktoś zdecyduje się na kantor lub na giełdę, na pewno osiągnie zamierzony cel i będzie mógł szukać kolejnych klientów na swoje kryptowaluty. Nie trzeba się też obawiać przeprowadzania transakcji osobistych, chociaż coraz częściej odchodzi się od tych pomysłów, ponieważ zabiera to więcej czasu, a ludzie są wygodni i chcą jak najszybciej przeprowadzić transakcje, dlatego wybierają kantory i giełdy. Nie trzeba się długo zastanawiać nad tym gdzie sprzedać Bitcoin, ponieważ każda metoda będzie skuteczna. Najważniejsze kroki to:

  • założenie portfela,
  • znalezienie kontrahenta lub klienta.

Ze wszystkim można jednak sobie ekspresowo poradzić. W razie potrzeby mniej doświadczone osoby zawsze mogą poprosić o pomoc swoich znajomych, którzy z rynkiem kryptowalut zaznajomili się już bardzo dobrze. Poleganie na wskazówkach z zewnątrz czasami jest opłacalne, jednak najlepiej samemu się wyszkolić i podejmować indywidualne decyzje, co do zakupu i sprzedaży Bitcoinów.

Sprawdź nasze analizy i kursy poszczególnych kryptowalut:

5/5 - (6 votes)

Leave a comment