Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Grayscale zainicjowało nową kampanię „Czas na odejście od złota”. Tym samym na dobre powrócił temat oddzielenia od światowej gospodarki złota podejmowany regularnie od roku 1971.

1 maja tego roku Grayscale Investments, a więc firma, która zarządza cyfrowymi aktywami rozpoczęła nową kampanię. Ma ona na celu zachęcenie bardziej konserwatywnych inwestorów do zmiany swoich poglądów na temat inwestowania w złoto. Zdaniem Grayscale powinni oni postawić raczej na Bitcoiny, która ma być lepszą alternatywą niż tradycyjne kruszce. Dyrektor generalny Digital Currency Group Barry Silbert skomentował to krótko. Stwierdził, że Bitcoin posiada lepsze właściwości fizyczne i jest bardziej użyteczny rynkowo.

Kampania reklamowa #DropGold

Nowa kampania reklamowa oparta jest na założeniu, że złoto to przestarzały środek inwestowania i nie sprawdza się w nowym modelu gospodarki globalnej. Grayscale podkreśla, że Bitcoiny są doskonałą alternatywą dla popularnego dotąd złota. Waluty cyfrowe stały się bowiem rentowną klasą aktywów, jak najbardziej wartą do rozważenia. Celem kampanii #DropGold jest zmiana nastawienia do nowoczesnych metod inwestowania.

Eksperci z Grayscale twierdzą, że Bitcoin jest znacznie lepszy niż złoto. Posiada bowiem lepszą kompozycję cech dobrych pieniędzy, która stworzona została specjalnie dla cyfrowej gospodarki globalnej. Bitcoin to waluta trwała, łatwa do zweryfikowania, podzielna i dobrze znana na całym świecie. Poza tym wciąż jest na nią duże zapotrzebowanie. Do 2140 roku zostanie wykopanych prawdopodobnie tylko około 21 milionów Bitcoinów.

Czy warto nadal inwestować w złoto?

Złoto nie traci na wartości od tysięcy lat. Stało się więc szybko symbolem dobrobytu i bogactwa. W roku 1792 Kongres USA przyjął standard złota i srebra. Ustalił wówczas stałą cenę złota wyrażoną w dolarach. W roku 1944 na skutek umowy z Bretton Woods stworzony został globalny standard wymiany złota. W tym przypadku cenę kruszcu powiązano z dolarem amerykańskim. W roku 1972 złoto nieco straciło na wartości. Wówczas prezydent Nixon zakończył system Bretton Woods. Grayscale mocno wątpi w to, aby złoto nadal było dobrym pomysłem na iwnestycję.

Sprawdź poradnik: Jak kupić bitcoin w Polsce za złotówki?

Sprawdź nasze analizy i kursy poszczególnych kryptowalut:

5/5 - (2 votes)

Leave a comment