Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zawirowań wokół Bitcoina ciąg dalszy! Aktualnie, dla odmiany, jego cena poszybowała w górę. Teraz za 1 sztukę płaci się ok. 28tys zł. Podobny trend dotyczy całego rynku cyfrowych walut. Czy jest to tylko chwilowy powrót do świetności Bitcoina czy jednak owa swoista „pułapka na byki”, czyli bull trap?

Za 1 Bitcoin możemy otrzymać już 28.000

Pomimo dość długiego okresu stabilizacji ceny Bitcoina, wydaje się ona raczej potwierdzać niż negować fakt niepokojącej tendencji do występowania znaczących wahań jego wartości.

Aktualny kurs Bitcoin

W ostatnich dniach Bitcoin z poziomu $5 500-5 700 wzrósł do wartości $7 300, a nawet, na wybranych giełdach, osiągnął poziom $7 500. Wyraźnie  daje się zaobserwować mozolną wspinaczkę Bitcoina, taką dolar po dolarze. Ten powolny trend trwał aż do 1 kwietnia, by od tej daty poszybować gwałtownie na poziom 1000 dolarów i cały czas coraz to wyżej.

Ostatniej nocy kurs Bitcoina na parkietach większości z giełd oscyluje bliżej $7500 niż $7000. A do spektakularnej sprzedaży doszło na giełdzie Liquid, gdzie odnotowano transakcję, w której wartość BTC wyniosła prawie $7600. Jeżeli uwierzyć tej tendencji i brać ją za najlepszą monetę to od wielu tygodni jesteśmy na najlepszej drodze do To The Moon.

BitcoinBitcoin CashBitcoin GoldBitcoin DiamondBitcoin SV
Bitbay.netBitbay.net Bitbay.net Bitbay.net Bitbay.net
Coindeal.comCoindeal.comCoindeal.comCoindeal.comCoindeal.com
Binance.comBinance.comBinance.comBinance.com

W ubiegłym tygodniu odnotowano kulminację owych pozytywnych trendów w postaci wzrostu wartości Bitcoina o 25% , przy czym ostatni miesiąc przyniósł średni wzrost o ponad 45%. Zatem stopień kapitalizacji osiągnął już 130 mld dolarów co odczytuje się jako 60% dominację BTC na rynku.

Nie tylko Bitcoin!

Od dawna wiadomo, że motorem rynku kryptowalut jest Bitcoin, a to oznacza, że wraz ze wzrostem jego wartości zmieniają się pozostałe kryptowaluty.

Większość, bo 80% cyfrowych walut z listy TOP 100, tych najmocniej skapitalizowanych, zaliczyło wzrost cen od kilku do nawet kilkudziesięciu procent. Najlepiej to wygląda u Arcblock ABT i ABBC, tam progres wyniósł nawet 60%.

Mniejszy, chociaż równie wyraźny, 20% wzrost kursu odnotowały takie waluty, jak: Metaverse ETP, Horizen, Bitcoin Gold, Bitcoin, BItcoin Cash, MaidSafeCoin oraz Ethereum.

Najgorzej w tych porównaniach wypadł Cosmos, który osiągnął spadek, dla odmiany, w wysokości -20% oraz inne waluty: Binance Coin (-8%), Crypto.com Chain (-6%)  i w końcu  Steem (-3%).

Na naszym forum znajdziesz dodatkowo:

5/5 - (3 votes)

Leave a comment