Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin to kryptowaluta, która powstała w 2009 roku i od razu stała się niezwykle popularna. Od tej pory jej pozycja nieustannie rośnie. Dzięki handlowaniu bitcoinem ogromne ilości ludzi na całym świecie pomnożyły swoje majątki. W ostatnim czasie akcje tej kryptowaluty poszybowały mocno do góry – odnotowała ona wartość 6000 dolarów, zaś jeden z największych bitcoinowych graczy zgromadził na swoim koncie ponad 40 000 BTC. Bitcoin cały czas ma się dobrze – potwierdzają to najnowsze analizy.

Czytaj więcej: Dlaczego bitcoin rośnie i spada?

Bitcoin przekroczył magiczną barierę

Wiele osób czekało na ten historyczny moment – bitcoin przekroczył wartość 6000 dolarów. Kilka dni temu akcje bitmonety mocno podskoczyły do góry – wzrósł on na masie kapitalizacyjnej o około 200 dolarów. W tej chwili jego kurs oscyluje w granicy 5960-5990 (około 23 tysiące złotych), zatem na tę chwilę jego pozycja ponad 6. tysiącami nie jest jeszcze do końca unormowana. Dzień 7 maja określany jest jednak przez ekspertów kryptowalut jako potyczkę mającą na celu przebicie tej magicznej bariery 6 tysięcy dolarów.

BitcoinBitcoin CashBitcoin GoldBitcoin DiamondBitcoin SV
Bitbay.netBitbay.net Bitbay.net Bitbay.net Bitbay.net
Coindeal.comCoindeal.comCoindeal.comCoindeal.comCoindeal.com
Binance.comBinance.comBinance.comBinance.com

Osoby zajmujące się handlem bitmonetą wskazują również, że w okresie ostatnich kilku dni bitcoin ani razu wieczorem nie przekraczał kursu na poziomie 6 tysięcy. Byli jednak i tacy, którzy kupili w dzień akcje tej kryptowaluty za więcej niż 6 tysięcy. To, czy BTC utrzyma swoją pozycję cenową w granicach 6 tysięcy dolarów nie jest jeszcze przesądzone. Nie istnieją jednak żadne przesłanki, które miałyby to uniemożliwiać, ponieważ kapitalizacja bitcoina cały czas wzrasta. Całościowy rynek w tej chwili wynosi około 185 miliardów.

Przeczytaj również: Bitcoin – gdzie kupić i sprzedać?

Historyczny i aktualny kurs Bitcoin

Duży wzrost bitcoina w szybkim czasie

Wzrost bitcoina, największej cyfrowej waluty na świecie, oscylował w ostatnich dniach w granicach 10%. Wiele wskazuje na to, że mógł on być spowodowany pobudką wielorybów. Wieloryby to grupa osób posiadających największe zasoby tego „internetowego złota”. Jeden z takich użytkowników o pseudonimie „Loaded” napisał na jednym z forów, że zdecydował się sprzedać 40 000 swoich bitcoinów. Nie wyjawił jednak, kto był kupcem tej fortuny oraz dlaczego tak długo zwlekał z jej sprzedażą.

5/5 - (2 votes)

Leave a comment