Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gdy mowa o notowaniach Bitcoina, zwanego inaczej „cyfrowym złotem” możemy łatwo zauważyć pewien trend. Cena najstarszej kryptowaluty świata przeskoczyła niedawno magiczną granicę 11 tys. USD, którą wielu fachowców stawiało jako tak zwany punkt oporu. Obecnie jeden Bitcoin wart jest już prawie 12 tys. USD i jeśli trend ten będzie się utrzymywał, to niedługo powinien dotrzeć do poziomu 13 tys. USD. Tam właśnie specjaliści ustawili kolejny, niezwykle ważny z ekonomicznego punktu widzenia poziom oporu. Jeżeli wirtualnej walucie uda się przekroczyć tę granicę to bardzo możliwe będzie wówczas osiągnięcie pułapu cenowego w okolicach 17,2 tys. USD lub nawet 20 tys. USD.

Sprawdź również: Analityk Willy Woo – To jest najlepszy czas na zakup Bitcoin

XMR/USD – Monero

Obserwując notowania Monero, możemy zauważyć, że rynek spadł z ponad 121 USD, przekraczając granicę 72 USD. Wówczas miała miejsce reakcja popytowa, a kurs pokonał granicę wsparcia lokalnego, czyli 86 USD. Obecny kurs Monero to ponad 95 USD i jeśli tendencja wzrostowa się utrzyma, może dotrzeć nawet do 148 USD.

DASH/USD – Dash

Notowania Dasha pokazują nam, że w efekcie ostatnich spadków pokonana została linia tendencji wzrostowej oraz techniczne wsparcie rzędu 137 USD. Notowania plasują się obecnie na poziomie 100 USD 100 USD i jeżeli obecne wsparcie również zostanie pokonane, cena może spaść aż do 57 USD.

EOS/USD – EOS

Spoglądając na wykresy, możemy dostrzec natomiast spore spadki EOSa, który po przekroczeniu dwóch poziomów wsparcia umieszczonych w rejonie 5,85 USD i 4,50 USD znalazł się w okolicach między 3,00-3,20 USD. Chwilę po nich nastąpiły wzrosty, które nie trwały jednak zbyt długo, zatrzymując się w okolicach najbliższego oporu i znajdują się tam do dziś. Z każdą chwilą coraz bardziej prawdopodobny staje się scenariusz, w którym zobaczyć będzie można dalsze spadki aż do okolic 3,00 USD, lub nawet 1,70 USD.

Zobacz więcej: Bitcoin odnotuje wzrost i przekroczy 15 000 USD – Max Keiser

ADA/USD – Cardano

Cardano pokonał w ostatnim czasie wsparcie w granicach 0,076 USD, i znalazł się na linii tendencji wzrostowej. Finalnie jednak dotarł on do granic wsparcia w wysokości 0,052 USD, a późniejsze wzrosty były jednak chwilowe. Obecnie jego cena znajduje się już poniżej 0,0520 USD i należy przygotować się nawet na osiągnięcie przez niego pułapu 0,0357 USD.

TRX/USD – TRON

Wskutek ostatnich spadków rynek pokonane zostało wsparcie wielkości 0,0312 USD, A cena dotarła aż w rejony 0,0214 USD, gdzie bardzo wcześnie pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Dalsze wzrosty dotarły jednak jedynie do 0,0312 USD. Potem znów pojawiła się reakcja podażowa, a cena TRX ponownie znalazła się w okolicach 0,0214 USD.

XLM/USD – Stellar

Mimo trwającej przez kilka dni konsolidacji oraz tendencji zwyżkowej kurs znajduje się obecnie w rejonie tegorocznych dołków. Czterodniowe wzrosty niestety nie zaowocowały więc niczym konkretnym i mimo pojawiającej się reakcji popytowej Stellar nie jest obecnie w najlepszej sytuacji, blisko punktu oporu 0,06 USD.

GNT/USD – Golem

Cena GNT jest obecnie na najniższym poziomie w historii. W efekcie ostatnich spadków, jego cena pokonała wsparcie horyzontalne wynoszące 0,0771 USD, docierając aż do poziomu 0,053 USD. Jeżeli obecnie testowane wsparcie zostanie pokonane prawie niemożliwe stanie się oszacowanie kolejnego poziomu, w którym moglibyśmy zaobserwować pojawienie się reakcji popytowej. Gdyby jednak rynek się od niego odbił, to kurs Golema mógłby dotrzeć nawet do granicy ograniczenia aktualnej konsolidacji, co otworzyłoby drogę do dalszych wzrostów do poziomu 0,12 USD lub nawet 0,19 USD.

Popularne na forum:

5/5 - (1 vote)

Leave a comment