Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Branża kryptowalut wciąż się rozwija. W związku z tym użytkownicy zmuszeni są do posiadania odpowiedniej jakości sprzętu, na którym będą mogli przechowywać swoje klucze prywatne.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Ledger, francuska firma zajmująca się produkcją urządzeń do przechowywania kryptowalut, ogłosiła nowy produkt – Ledger Nano X. Ledger Nano X to portfel sprzętowy (portfel służący do przechowywania kluczy prywatnych), wzbogacony o funkcję Bluetooth, dzięki której możliwe jest połączenie portfela ze smartfonem. W porównaniu do starszej wersji urządzenia, modelu Nano S, ma także wbudowaną baterię do mobilnego użytku za pośrednictwem smartfona.

Model Ledger Nano X waży 34 g oraz ma wymiary 72 mm x 18,6 mm x 11,75 mm.

Ledger Nano X swoim wyglądem i wielkością przypomina Ledger’a Nano S. Większy ekran znacznie jednak ułatwia zarządzanie portfelem. Urządzenie cechuje prostota i funkcjonalność: dwa przyciski i jeden ekran to wszystko, czego potrzebujesz do zarządzania urządzeniem (zasada używania jest niezwykle intuicyjna).

W Ledger Nano X jest także więcej miejsca na aplikacje. Według producenta Nano X jest w stanie pomieścić aż do stu różnych aplikacji (Ledger Nano S był w stanie pomieścić jedynie 18).

Zamów Nano X prosto od producenta !

Najważniejsze funkcje portfela Ledger Nano X

Ledger Nano X otrzymał własną baterię, dzięki czemu może być używany bezprzewodowo i w ruchu, sparowany z wieloma urządzeniami mobilnymi. Ledger Nano X korzysta z funkcji łączności Bluetooth. Portfel może być także używany z komputerem z 64-bitowym systemem operacyjnym (Windows 8+, macOS 10.8+, Linux).

Za pomocą aplikacji Ledger Live (dostępnej w Google Play) możliwe jest sprawdzenie stanu portfela, wykonywanie transakcji oraz modyfikacja obsługi portfela dla różnych kryptowalut (bez konieczności podłączania urządzenia USB do komputera użytkownik może z łatwością korzystać ze swoich zasobów na telefonie komórkowym).

Nowy portfel Ledger Nano X posiada rozbudowaną pamięć. Według producenta portfel jest w stanie pomieścić nawet 100 aplikacji (co niewątpliwe stanowi ogromny plus dla użytkowników zmęczonych ciągłym instalowaniem i odinstalowywaniem aplikacji ze względu na niewielką pamięć urządzenia).

Ledger Nano X obsługuje wiele walut. Oprócz tych najbardziej znanych (jak np. Bitcoin, Ethereum, XRP i Litecoin) Ledger Nano X obsługuje ponad 1100 innych zasobów cyfrowych.

Bezpieczeństwo portfela

Portfel Ledger Nano X jest całkowicie bezpieczny. Za jego pomocą bezpiecznie można realizować swoje transakcje oraz gromadzić Bitcoiny.

Producent zapewnia o najwyższych standardach bezpieczeństwa. Ledger Nano X wyposażony jest w najnowocześniejszą technologię w zakresie przechowywania i transferu kryptowalut. Klucze prywatne są przechowywane w chipie zabezpieczającym CC EAL5 + nowej generacji (układ używany w urządzeniach o wysokim poziomie bezpieczeństwa, np. w kartach kredytowych).

Funkcja Bluetooth wywołała wśród użytkowników wiele kontrowersji. Użytkownicy obawiali się o bezpieczeństwo swoich funduszy. Ledger Nano X działa jednak w oparciu o protokół Bluetooth wykorzystujący metody szyfrowania oparte na AES. Użytkownicy korzystający z funkcji Bluetooth, dwukrotnie mogą sprawdzić szczegóły transakcji oraz ręcznie ją zatwierdzić (żadne podpisy transakcji nie są wydawane bez zgody użytkownika). Co więcej, korzystanie z funkcji Bluetooth nie jest obowiązkowe. Użytkownicy, którzy nie są przekonani do tego rozwiązania, mogą całkowicie z niego zrezygnować.

Ledger Nano X jest również chroniony przez 24-wyrazową frazę odzyskiwania. Nawet w przypadku zgubienia urządzenia zasoby kryptograficzne pozostają bezpieczne (konto można odzyskać na dowolnym urządzeniu, wykorzystując kopię zapasową utworzoną podczas instalacji).

Ledger Nano X prosto od producenta – kup teraz

Dostępność produktu i jego cena

Portfel Ledger Nano X dostępny jest na stronie producenta (na stronie firmy Ledger). Cena to około 120 dolarów. Urządzenie dostępne jest także w Internecie, na popularnych platformach transakcyjnych. Cena uzależniona jest od sprzedawcy.

Leave a comment