Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Od szefa działu kryptowalut z Visa świat dowiedział się o innowacyjnym rozwiązaniu, który może zrewolucjonizować rynki mikropłatności. Dokładnie odwoływał się do „satoshi”. Wszystko wskazuje na to, że satoshi na rynku mikropłatności zostanie „natywną jednostką internetową”. Czy będziemy świadkiem rewolucji na rynku transakcji internetowych?

Jeden z ostatnich tweetów Briana Armstronga, który reprezentuje CEO Coinbase, zachęcił Cuy Sheffielda, do podzielenia się z wirtualnym światem swoimi przemyśleniami o przyszłości rynku mikropłatności pod kątem wykorzystania kryptowalut. Niezwykle pomocny do osiągnięcia tego założenia okazuje się Lighting Network.

Visa, satoshi i bitcoin

Sheffield zauważa, że na rynku nie występuje przedmiot, który dostępny jest w sprzedaży za kwotę mniejszą niż cent, kiedy mówimy o transakcjach zawieranych w dolarach. Zakładając, że kryptowaluty będą przyszłościowym sposobem, w następnych 5-10 latach, na realizowanie zawartych transakcji, pojawiają się problemy z niską świadomością wielu osób o kryptowalutach. Alternatywnym dla nich rozwiązaniem będzie zastosowanie satoshi do opłacania internetowych zakupów. Sheffield podkreśla, że jest to najlepszy możliwy sposób do wykupu stramingu treści wideo, audio lub płatnych artykułów. Pozwala to na należyte wynagradzanie twórców i autorów. Innowacyjnym rozwiązaniem jest przekazywania satoshi przez osoby, które rezygnują z odtwarzania reklam.

Warto zauważyć, że transakcje zawierane przy pomocy satoshi są konkurencyjnym rozwiązaniem do opłacania dostępu przy pomocy dolarów amerykańskich. Prawdopodobnie, w konsekwencji doszłoby do wykreowania przez rząd amerykański, nowej jednostki rozliczeniowej, która powinna zostać poparta przez programistów z całego świata.

Prawdopodobne koszty

Od eksperta reprezentującego Visa, można się dowiedzieć, że podmiotowe koszty płatności internetowych nie są wysokie. Zauważa, że transakcje internetowe minimalnych zakupów on-line nie przyczynią się do zmiany zainteresowania użytkowników. Rynek internetowych transakcji nie dostrzeżenie negatywnych konsekwencji na skutek zmiany z centów.

Ponad to twierdzi, że wiele osób nieświadomie dokonuje rozrachunku dokonywanych transakcji online. Podkreśla, że wówczas dochodzi do podsumowania, czy dana transakcja jest warta wydatkowania posiadanych środków. Jest to moment, kiedy podejmujemy lub odrzucamy decyzję o podjęciu transakcji.

Bitcoin kolejne wzrosty kursu w Lutym już 9700$ cel 10200$

Niezwykle ważny jest moment, kiedy ekspert Visa dzieli się swoimi przemyśleniami. Ma to miejsce w momencie, kiedy zwiększa się liczba banków, które rozważają konieczność emitowania własnych kryptowalut. W szczególności jest to dostrzegalne w krajach tj.: Japonia, Chiny, Stany Zjednoczone, a także w Unii Europejskiej. Podsumowując, świadczy to o tym, że w niedalekiej przyszłości, z wysokim prawdopodobieństwem, będziemy świadkami modernizacji rynków mikropłatności. Odpowiednia promocja takiego rozwiązania, z pewnością nakłoni większą ilość osób od odejścia od zakorzenionych dolarów amerykańskich.

Więcej publikacji na forum:

Rate this post

Leave a comment