Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nawet 100 tysięcy dolarów może wynieść cena Bitcoina podczas kolejnej hossy – uważają niektórzy eksperci. Teraz do tych głosów dołączył dyrektor funduszu IT Adaptive Capital Murad Mahmudov.

„Bitcoin idzie na 100 tysięcy USD”

Swoją prognozę Mahmudov przedstawił we wpisie na Twitterze. Jego zdaniem obecna słaba akcja cenowa, która trwa już od pewnego czasu, to tylko etap akumulacji i nie należy z niej wyciągać zbyt daleko idących wniosków, jak z każdego zdarzenia, w przypadku którego ograniczone ramy czasowe mogą być mylące. Analityk przekonuje, że przyglądając się sprawie uważniej i patrząc w dłuższej perspektywie można dojść do wniosku, że każda spadkowa korekta to zwiększenie szansy na zakup Bitcoina. – Moim zdaniem BTC idzie na 100 tysięcy dolarów – napisał.

Bitcoin Billionaire – Opinie 2019 ! Skorzystaj z okazji – Mentor

Kolejna bariera psychologiczna

100 tysięcy dolarów, które prognozuje dla Bitcoina Mahmudov jest kolejną psychologiczną granicą ceny kryptowaluty. W handlu takie bariery istniały zawsze i mocno działały na wyobraźnię inwestorów. Na rynku handlu BTC robią jednak szczególne wrażenie. Już wcześniej każda kolejna tego typu bariera z dodaniem kolejnego zera miała dla losów kryptowaluty ogromne znaczenie. Wiadomo, że zawsze niesie ze sobą możliwość parabolicznych wzrostów majątku inwestorów. Kolejnymi kamieniami milowymi w rozwoju Bitcoina były chwile, w których jego kurs osiągał 100, 1 000 i 10 000 dolarów. 100 000 może być kolejnym takim momentem, choć na pierwszy rzut oka na razie do takiej kwoty jest jeszcze daleko.

– Jasne, że to nie jest porada finansowa, ale gdybym był człowiekiem uczestniczącym w zakładach bukmacherskich, to cierpliwie i powoli dodawałbym walutę na każdym etapie kluczowego wsparcia – napisał Mahmudov. Szef IT Adaptive Capital nie od dziś jest znany jako bitcoinowy „maksymalista”, który twierdzi, że BTC powinien stanowić znaczącą większość w portfelu inwestycyjnym. Ale jego prognoza o osiągnięciu nowej psychologicznej bariery jest już kolejną taką przedstawioną przez analityków w ostatnim czasie.

Coraz więcej ekspertów wierzy w 100 000

Pod koniec czerwca podobnie mówił główny analityk ThinkMarkets Naeem Aslam. Prognozował on wówczas, że gdy dojdzie do kolejnej akcji „byków”, to cena BTC może podskoczyć na tyle, że znajdzie się w przedziale pomiędzy 60 a 100 tys. dolarów. Okrągłą „setkę” jako możliwą cenę przewidywał także na początku lipca strateg giełdy Binance Jin Chao. Jego zdaniem nowe ATH Bitcoina może osiągnąć 100 tysięcy dolarów, ale Chao zastrzega, że jest to uwarunkowane tym czy zostaną powtórzone historyczne wzorce cenowe, które znamy z poprzednich cykli. Publicysta ekonomiczny i inwestor w bitcoiny Max Keiser w wywiadzie dla serwisu Bitcoinist także prognozował cenę na poziomie 100 tysięcy dolarów.

 

Analityk Willy Woo – To jest najlepszy czas na zakup Bitcoin

 

Nie od dziś wiadomo także, że znany inwestor venture capital Tim Draper docelowo, w dłuższej perspektywie, przewiduje kurs Bitcoina nawet wynoszący 250 tysięcy dolarów. Ostatnio powtórzył tę prognozę, mówiąc, że może się to zdarzyć w 2022 lub najpóźniej w pierwszym kwartale 2023 roku.

Rate this post

Leave a comment