Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wzrosty trwające od uprzedniej soboty nie wywindowały Bitcoina do granicy 13 tysięcy dolarów. W środę mocna reakcja podażowa spowodowała spadki wartości BTC i nic nie wskazuje, aby tendencja ta miała się zmienić w niedalekiej przyszłości. Dla wielu osób może to być okazja do zakupów kryptowaluty. Doświadczony inwestor, Tomasz Rozmus prognozuje, że Bitcoin zasili portfele kupujących po osiągnięciu ceny 10 000 dolarów.

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty na świecie obecnie oscylują w okolicy 11 400 dolarów. To spora różnica w porównaniu do środy, gdzie kurs Bitcoina wynosił 13 200 dolarów. W ciągu zaledwie 48 godzin cena Bitcoina poszybowała w dół aż o 1800 dolarów. Gdyby taka tendencja się utrzymała, kurs kryptowaluty mógłby nawet osiągnąć barierę 10 000 dolarów, a dokładnie 9 900 dolarów, czyli do kolejnego poziomu wsparcia. Mało tego, w tym wypadku kurs  zbiegłby się również z tak zwana złotą proporcją, czyli 61.8% korekty Fibonacciego z poprzedniego impulsu wzrostowego. – Kurs Bitcoin jak złoto ! – Dobry czas na inwestycje!

Czy spadki kursu BTC to okazja to zakupów?

Aktywny trader i inwestor, Tomasz Rozmus podkreśla, że tygodniowy wykres Bitcoina kolejny raz formuje PinBar spadkowy. Inwestor mieszkający na co dzień w Tajlandii zwrócił jednak uwagę na to, że najbliżej znajdująca się strefa wsparcia jest na tyle mocna, że sprzedający nie będą w stanie jej przebić:

Moim zdaniem będziemy mieli ponowne formowanie dna w okolicy 10 000-11 000 dolarów i dojdzie do wybrania podaży. Cena 10 000 USD to będzie dobra okazja dla „spóźnialskich” i oni będą kupować najwięcej

powiedział Rozmus, twórca pierwszego w Polsce inwestycyjnego funduszu kryptowalutowego opartego o blockchain sieci Ethereum Cryptoinvesti.

Bitcoin na czele rynku kryptowalut

Mimo ostatnich spadków kursu BTC cena kryptowaluty zanotowała 2,5-procentowy wzrost. Oznacza to, że jest jedną z tylko dwóch kryptowalut, które w tygodniowym okresie zyskały na wartości.

Drugą kryptowalutą, której cena nie spadła, jest Tether, który zanotował nieznaczny wzrost ceny o 0.08%. Większość kryptowalut zanotowała nawet procentowo dwucyfrowe spadki. Ethereum (ETH) zanotowało spadek rzędu 5,92%, cena Litecoina (LTC) spadła o 13,88%, najwięcej jednak w ostatnich dniach stracił Bitcoin SV (BSV)- aż 20,22%.

Pokazuje to tak naprawdę hegemonię Bitcoina na rynku kryptowalut. Najdroższa i najpopularniejsza kryptowaluta może jednak dojść do pułapu 10 000 dolarów co będzie nie lada gratką dla kupujących, którzy na pewno zapełnią swoje portfele Bitcoinami. Na BTC dynamika ruchu jest zdecydowanie większa niż w przypadku pozostałych kryptowalut, więc kupujący spodziwają się zysków. Długofalowe prognozy przewidują aprecjację ceny Bitcoina.

Analitycy rynku kryptowalut wskazują potencjalne zasięgi dla dalszego wzrostu BTC, które mogłyby sięgać bariery 14 300 dolarów, 17 200 dolarów, a nawet 20 000 dolarów.

Wszyscy, którzy zwlekali z zakupem najpopularniejszej kryptowaluty, mają więc jeszcze szansę, aby zainwestować w Bitcoina i zasilić swoje portfele zakupując go w korzystnej cenie.

Leave a comment