Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Serwis internetowy Value Walk przeprowadził badania w temacie inwestowania w różnorodne kryptowaluty. Wyniki wskazują, że nawet 46,7% badanych woli inwestować w Bitcoina, niż w jego pozostałe odpowiedniki.

Pomimo, iż raport Value Walk zawierał bardzo okrojone informacje o osobach badanych i użytych metodach statystycznych, przedstawił kilka istotnych obserwacji w temacie całościowego segmentu rynku kryptowalut.

Największe zainteresowanie Bitcoinem i Binance

W trakcie badania, respondentów poproszono o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań. Pierwsze z nich dotyczyło ulubionej kryptowaluty osób badanych. Bitcoin uzyskał tu 46,7% głosów, Ethereum – 31,4%, a XRP jedynie 21%.

Drugie pytanie sondażu miało związek z preferowaną giełdą kryptowalut. Tutaj, jak powszechnie się spodziewano, niekwestionowanym zwycięzcą został Binance, zdobywając głosy aż 71,3% osób. Pozostałe dwie propozycje – Coinbase i Bittrex, zdobyły odpowiednio 15,5% oraz 13,2%.

Sprawdź również: Bitcoin za i przeciw – wady i zalety

2019 rokiem spadków czy wzrostów?

Kolejne pytanie miało przynieść rozeznanie na temat sytuacji rynku w 2019 roku. Badaczy interesowała tendencja spadków i wzrostów w opinii osób, interesujących się kryptowalutami. 76% respondentów odpowiedziało, że „krypto zima” ostatecznie zakończy bieg jeszcze w tym roku. 80% osób było przypuszczalnie zdecydowanych na zakup walut cyfrowych, podczas gdy tylko 20% badanych wolało jeszcze wstrzymać się z decyzją. Dodatkowo 48% pytanych wykazało zainteresowanie tokenizacją, w przeciwieństwie do 52%, nie planujących inwestycji w tym temacie.

Badani stwierdzili, że kryptowaluty traktują jako inwestycję. Pomimo tegorocznych odpowiedzi, w ubiegłym roku 2018, 52% osób używało tych walut zarówno do inwestowania, jak i kupowania dóbr materialnych, płacenia za podróże czy prowadzenia swojej działalności.

Przeczytaj więcej o: Dlaczego bitcoin rośnie i spada?

Wzrost liczby badań

Badania społeczeństwa na temat kryptowalut stopniowo zyskują popularność, poszerzając kręgi swojej działalności. W kwietniu Bitcoinist wskazał, że 74% Rosjan – głównie osób urodzonych w latach 1980-2000, jest obeznanych w tematyce Bitcoina, uważając go za cenniejszy niż tradycyjne rynki akcji.

Podobne wyniki uzyskało Polskie Stowarzyszenie Bitcoin, które oceniło, że w 2018 roku 94% rynku Bitcoin stanowili mężczyźni poniżej 30 roku życia, po studiach, będący mieszkającymi i utrzymującymi się we własnym zakresie singlami.

Sprawdź nasze analizy i kursy poszczególnych kryptowalut:

5/5 - (2 votes)

Leave a comment