Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sesja niedzielna przyniosła umocnienie wyraźniejsze Bitcoina 3,5%. Jest to najsilniejsze od jedenastu dni, dzięki temu najstarsza z kryptowalut od ważnej sfery wsparcia odbijała oraz także wzrastała już w okolice 8300 dolarów. Kurs BTC w nowym tygodniu kontynuuje aprecjację  (jednak jak na razie marginalnie), a skok wartości weekendowy przyczynił się także do ogromnego wzrostu optymizmu na rynek altcoinów. Najwięcej zyskały na tym wszystkim forki BTC – Bitcoin Cash oraz Bitcoin SV w dobowym ujęciu rosły kolejno o 6% oraz 7,2%.

Bitcoin odbija, ale jednak w dalszym ciągu pozostaje w kanale wąskim zmienności

Pomimo tego, że odbicie Bitcoina w niedzielę z dużą pewnością zwiększa optymizm na danym rynku krytpowalut, jest to najstarszy z aktywów cyfrowych od miesiąca pozostaje w kanale wąskim zmienności o zakresie kilkuset dolarów, który przyklejony jest do minimów wielomiesięcznych. Jeśli BTC powrócić miałby na tory właściwe oraz także zdjąć ze swoich barków podażową presję, to musiałby powrócić co najmniej nam jakimś minima z lipca występujące na wysokości poziomu okrągłego 9 tysięcy dolarów.

Gdy patrzymy na miesięczny wykres, to kurs Bitcoina jak na razie rysuje świecę czwartą spadkową z rzędu, a z drugiej strony jednak zakres zmienności jest od początku 2019 roku najmniejszy. Z kolei gdyby pod uwagę jedynie brać samą rozpiętość korpusu świecy (bez górnego oraz także bez dolnego knota), to po raz ostatni kryptowaluta tak stabilna była w styczniu w roku 2017.

Na wzrostach Bitcoina zyskują Altcoiny. Bitcoin Cash (BCH) oraz Bitcoin SV (BSV) idą najsilniej w górę.

Dwa forki od Bitcoina, które jeszcze kilka miesięcy temu konkurowały ze sobą o rynkową dominację jak i także o prawo do korzystania z jednego tickera – BCH oraz BSV zyskiwały najchętniej na umocnieniu niedzielnym oryginalnego BTC. Jeśli chodzi o Bitcoin SV to łącznie rośnie on o ponad 7%. Co więcej także testuje poziomy najwyższe od końcówki miesiąca września, kiedy podczas w zasadzie jednej sesji notowania traciły w zasadzie dwadzieścia sześć procent.

Na wykresie Bitcoin Cash możemy zauważyć pewną dynamikę wzrostów. Dynamika wzrostów jest naprawdę nieprawdopodobnie zbliżona. Jednak z tą różnicą, że właśnie BCH przed obiciem testował on minima na poziomie 210 USD. Musimy także zauważyć, że pokrywały się z wrześniowymi dołkami. Co więcej także odbijał jedynie w samych okolicach maksimów kilkudniowych.

Z altcoinów w poniedziałek się wyróżniają także Dash oraz Monero. Musimy zauważyć, że Monero oraz Dash zyskują ponad trzy procent. Jednak z drugiej strony Litecoin oraz także Ethereum rosną w przedziale mniej więcej dwóch procentów. Jak widać różnice są naprawdę spore. Jedno jest pewne – na pewno nie sposób się nudzić w dziedzinie kryptowalut. Jak widzimy na powyższym nawet niedzielne wiadomości mogą nas zaskoczyć i z ogromnym zaciekawieniem czekamy na wiadomości, które nas zaskoczą z kolejnym rozpoczynającym się tygodniem.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment