Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jedna z ostatnich informacji zamieszczona na Twiterze przez Maxa Keiser (znanego dziennikarza ekonomicznego i tradera) mówi o tym, że w nadchodzącym tygodniu Bitcoin odnotuje niesamowity wzrost i jego wartość przekroczy 15 000 USD. Czy to tylko dziennikarska kacza, czy może na tym tweetem rzeczywiście kryje się drugie dno?

Czy prognozy się sprawdzą i kurs Bitcoina odnotuje spektakularny wzrost?

Słynny trader Max Keiser podobnie jak treść najświeższego raportu opublikowanego przez firmę Delphi Digital jednogłośnie i zgodnie twierdzą, że już niebawem kurs Bitcoin odnotuje znaczący wzrost. Specjaliści Delphin Digital, zajmujący się w swojej codziennej pracy badaniem i analizowaniem aktywów cyfrowych spekulują, że obecny makroekonomiczny obraz świata jak najbardziej sprzyja dynamicznemu rozwojowi nie tylko Bitcoin, ale również pozostałym kryptowalutom.

Z czego wynikają tak optymistyczne prognozy ekspertów?

Eksperci Delphin Digital doszli do wniosków, które opublikowali w swoim najnowszym raporcie między innymi na podstawie analizy rynków aktywów cyfrowych ale również doniesień FED oraz EBC o rychłym zamiarze obniżenia stóp procentowych. Powyższa sytuacja w istotny sposób może przyczynić się do dynamicznego wzrostu inflacji. Wszelkie działania podejmowane między innymi przez FED mają za zadanie utrzymanie dotychczasowej ekspansji gospodarczej. Polityka wspomnianej instytucji jest praktycznie nie zmienna od drugiej połowy lat 80, Alan Greenspan stojący niegdyś na czele FED uważał, że najlepszym rozwiązaniem każdego kryzysu jest dodruk waluty.

Jeżeli działania wdrażane na bieżąco przez banki centralne nie przyniosą założonych efektów dojdzie do niebezpiecznej sytuacji, w której waluty fiat zaczną tracić na wartości nie tylko względem złota, ale również kryptowalut. W przypadku tych drugich już od dłuższego czasu można zaobserwować istotny wzrost zainteresowania i wykorzystywania ich jako alternatywnego rozwiązania do tak zwanych tradycyjnych aktywów w postaci kruszca jakim jest np. złoto.

Już w czerwcu bieżącego roku Max Keiser  podkreślał, że fundamenty rynku na którym znajduje się Bitcoin wykazują tendencję rosnącą. Na poparcie swojej tezy przytoczył jako argument mówiący między innymi o rosnącym hashrate.

Jak wygląda obecna sytuacja Bitcoin?

W chwili obecnej zgodnie z kursem opublikowanym na CoinMarketCap za jednego Bitcoina trzeba zapłacić już średnio 11 730 USD. Co daje 10 procentowy. wzrost kryptowaluty w ciągu niespełna doby.

Obecny skok ceny za Bitcoin wynika częściowo z decyzji FED polegającej między innymi na wyraźnym obniżeniu stóp procentowych.

Gdzie szukać wiarygodnych informacji o kursach Bitcoin?

Warto podkreślić, że osoby zainteresowane bieżącymi kursami zarówno Bitcoina jak i innych kryptowalut można sprawdzić na stronie internetowej bitcoin.pl. Witryna posiada do tego celu specjalne zakładki opisane odpowiednie jako kurs Bitcoin i kurs kryptowalut. Jeżeli nie jesteś jeszcze zarejestrowany i w związku z tym nie posiadasz konta na BitBay, na naszym portalu znajdziesz wszystkie niezbędne informacje jak tego dokonać.

Rate this post

Leave a comment