Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bobby Lee, to współzałożyciel chińskiej kryptowalutowej giełdy BTC jest zdania, że właśnie Bitcoin osiągnie wycenę dokładnie 500 tysięcy dolarów do roku 2028. W ten sposób pokonają za dziewięć lat kapitalizację łączną rynku złota, która obecnie wynosi dokładnie osiem bilionów USD. Słynny byk kryptowalutowy jednocześnie jest zdania, że kurs BTC ostatecznie może osiągnąć granicę jednego miliona USD.

Bitcoin to nowe złote. BTC osiągnie kapitalizację ośmiu bilionów USD zdaniem Bobby Lee

W tym właśnie momencie łączna wartość jeśli chodzi o rynek złota wynosi osiem bilionów USD. Jest to wartością wyższą pięćdziesięciokrotnie od kapitalizacji łącznej Bitcoina (160 miliardów USD). Bobby Lee jednak twierdzi, że proporcje mogą się odwrócić jeszcze we wspomnianym już roku 2028, kiedy się spodziewa tak zwanego określenia „flippeningu”.

Zakłada on, że flippening będzie jak najbardziej miał miejsce w ciągu kolejnych dziewięciu lat, a Bitcoina pokona z kolei barierę 500 tysięcy USD. Z kolei w przyszłym roku produkcja dzienna wynosi jedynie około 255 BTC, a inflacja roczna spadnie poniżej pół procenta. Bitcoina się stanie o wiele bardziej deficytowy, a niżeli złoto. W ten sposób sprawę tą skomentował Bobby Lee, oczywiście na swoim Twitterze.

W zasadzie to podobnie jak wielu przed nim Bobby Lee powołuje się na podaż spadającą rynku Bitcoina, która wynika z cięcia nagrody za wydobycie z bloków poszczególnych. W efekcie, w dekadzie kolejnej, liczba bloków, którą górnicy wykopią wyraźnie spadnie, mogąc podbić same ceny aktywa cyfrowe.

Czy Bitcoina będzie niedługo kosztował 1 milion USD? Sprawdźmy prognozę w stylu McAfee’ego

Bobby Lee, gdy prognuzuje przyszłe wyceny Bitcoina w zasadzie prezentuje te same argumenty co właśnie analityczna platforma PlanB, która pod koniec miesiąca października stwierdziła, że tak zwany halving może się przyczynić do samych wzrostów Bitcoina w kierunku 100 tysięcy USD do roku 2021, a w ostateczności do jednego miliona USD. Jako pierwszy na taką odważną prognozę sobie pozwolił niejaki John McAfee, bardzo ekscentryczny milioner oraz ewangelista kryptowalutowego rynku. Stwierdził on nawet, że jak najbardziej jest gotowy zjeść swoje własne genitalia w telewizji publicznej jeśli BTC nie osiągnie już takiej wysokiej wyceny.

Bobby Lee jest także zdania, że Bitcoin tak wysokich wycen sięgnie w momencie, jeśli centralne banki na całym świecie kontynuowały będą politykę ilościowego luzowania oraz także dodruku pieniądza. Z tą teorią jak i także z szansą na pokonanie przez BTC samej wyceny rynku złota się nie zgadza jednak całkiem wielu autorytetów. Do tego grona na pewno należy Peter Schiff. Zdaniem Petera Schiffa zamieszanie rosnące wokół kryptowalut krajowych, w tym cyfrowego własnego aktywa China, działać może wręcz niedźwiedzio na samego Bitcoina. Jak widać wiele tutaj zależności. Czas jednak pokaże jak to wszystko się zakończy oraz rozwinie. Nie można niczego przewidzieć w stu procentach.

Rate this post

Leave a comment