Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W oczekiwaniu na zbliżający się halving sieci Bitcoin, we wtorek odnotowujemy wzrost notowań kryptowalut, jednoczesny z S&P 500.

Podczas poniedziałkowej sesji Bitcoin jakby zamarł, odnotowując nieznaczny spadek, ale we wtorek (5 maja 2020) zaczyna się umacniać, oscylując w granicach 1.5-1.7 procenta na plus i trzymając się powyżej 9000 USD. Obecnie kosztuje 9007.28 dolara amerykańskiego (godzina 10:25 czasu polskiego), chociaż będąc już nawet na poziomie ponad 9100 USD podczas tej sesji. Bitcoin ciągle jednak walczy z oporem wyznaczonym przez maksima z 29 kwietnia, niemniej ma pozytywny wpływ na cały rynek altcoinów. Obecnie w TOP 20 kryptowalut trwa roszada, ale podczas sesji najbardziej rósł TRON (o 6.7%) Ethereum (o ok. 4%), a także nieźle radziły sobie klony Bitcoina, rosnąc o około 3 procent. Obecnie nieco opadły, ale ciągle utrzymują się na plusie.

Ważne czynniki dla rynku

Warto zaznaczyć, że dla rynku krytowalutowego na dziś, godne wzmiankowania są trzy punkty:

– kapitalizacja rynku kryptowalutowego wzrosła łącznie o 3,33 procenta, a jej obecny poziom wynosi 254 miliardy dolarów amerykańskich. Przy czym dominacja na rynku należy do Bitcoina i wynosi ponad 65 procent;

– bitcoin ponownie walczy z oporem na poziomie 9 000 USD raz, a który jest uważany przez analityków za ostatni bastion przed atakiem na strefę wyznaczoną przez szczyty notowań z października poprzedniego roku (2019);

– bitcoin jak zwykle wyznacza trendy, a altcoiny idą w ślad za nim. W grupie największych dwudziestu altcoinów pod względem kapitalizacji zdecydowana większość odnotowuje wzrost z kilkuprocentowym odbiciem. 

Od marcowych spadków Bitcoin zyskuje niemalże 90 procent

Od chwili dołków w notowaniach spowodowanych gwałtownym nasileniem się zachorowań na COVID-19 w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, czyli poziomów  w granicach 4800 dolarów, Bitcoin zdążył się odbić o niemalże 90 procent, a inwestorzy, którzy zakupili króla kryptowalut w tamtym momencie mogą już dziś mówić o potężnych zyskach. Jednakże gros z nich, ze względu na nadchodzący halving kryptowaluty ma nadzieję na wystąpienie w najbliższym czasie testu poziomu 10 tysięcy USD oraz nico wyższych tegorocznych maksimów notowań tej kryptowaluty.

Bitcoin umacnia się, a przy tym wyraźnie ma ochotę przebić na stałe granicę dwuprocentowego wzrostu. Na razie jednak notowania utrzymują się na zbliżonym poziomie 1.4-1.6 procenta na plus, wyznaczonym jeszcze w końcu kwietnia, chociaż wówczas Bitcoin rósł podczas jednej sesji aż o 13 procent. Ponadto aprecjację najstarszej kryptowaluty świata, a także altcoinów wspierają dziś lepsze nastroje na Wall Street oraz wzrosty na kontraktach terminowych S&P 500 o ok. 0.7 procenta.

TRON liderem?

Tron obecnie rośnie o 2.84 procenta, ale i inne altcoiny z grupy o najwyższej kapitalizacji świecą się na zielono. Cardano rośnie o 1.66 procenta, Tezos o 0.67%, a klony Bitcoina odpowiednio: BCH o 0,84%, a BSV aż o 2.27%. TRON umacnia się najsilniej od dwóch niemal miesięcy, a obecnie testuje poziom z najwyższych notowanych sprzed półtora miesiąca.

Poza dwudziestką największych altcoinów nie jest inaczej. Poza wyjątkami wszędzie króluje kolor zielony i po delikatnej poniedziałkowej korekcie, rynek kryptowalut spokojnie idzie ku górze.

Rate this post

Leave a comment