Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

CryptoCompare ogłosiło swoją comiesięczną analizę handlowej aktywności na giełdach kryptowalut. Co ciekawe, odnotowano w nim rekordową zwyżkę wolumenu nie tylko na rynkach cyfrowych, ale również instrumentów pochodnych. Dane dotyczą nocy z 12 na 13 marca bieżącego roku.

Raport jest tylko potwierdzeniem doniesień poczynionych przez inne organizacje. Te również wskazywały, iż 13 marca bieżącego roku odnotowany został historyczny wolumen aktywów kryptowalutowych. W ciągu zaledwie jednej doby na wszystkich rynkach i giełdach wygenerowany został obrót na poziomie 75,9 miliardów dolarów. Udział giełd z najwyższego poziomu w tym obrocie plasuje się na kwotę 21,6 miliardów dolarów, natomiast pozostałą część w wysokości 54,3 miliarda dolarów przypisuje się giełdom niższego poziomu.

Rekord również na kontraktach

To jeszcze nie wszystko. W marcu tego roku odnotowano także bardzo wysokie obroty, jeśli chodzi o instrumenty pochodne do runku kryptowalut. Tylko w tym miesiącu obrót wyniósł 600 miliardów dolarów. To niewątpliwy rekord i wzrost o około 5%. Udział instrumentów pochodnych, takich jak Binance, BitMEX, Huobi, czy OKEx w tym wolumenie osiągnął kwotę na poziomie 514 miliardów dolarów. Stanowi to 86% całości rynku.

Stablecoiny: historyczny popyt

To kolejna niespodzianka. 13 marca stablecoiny dopełniły swojej początkowej promesy. Otóż umożliwiły inwestorom zachowanie ich środków na niezmienionej wartości w czasie krótkotrwałego kryzysu. W marcu konwersja Bitcoina na USDT uległy potrojeniu. 71 procentowy wzrost zanotowała też konwersja Bitcoina na USDC. Rekord padł także jeśli chodzi o handel pomiędzy Bitcoinem a PAX. Tutaj zanotowano wzrost o 1550 procent. Porównuje się, że jest to tego typu wzrost, jak euro w stosunku chociażby do waluty koreańskiej.

Spadek handlu instytucjonalnego

Niestety są i gorsze informacje. Co prawda na rynkach czy giełdach związanych z kryptowalutami i instrumentami pochodnymi odnotowano rekordowe wartości, nieco inaczej rzecz się ma, jeśli chodzi o handel instytucjonalny. Jego wolumen spadł bowiem i to niemało, bo o ponad 50%. Spadek wolumenu terminowych kontraktów Chicago Mercantile Exchange oceniono na aż 44%. Wolumen w marcu spadł z wartości 13,1 miliarda dolarów do wartości 7,36 miliarda dolarów.

Kilka słów o CryptoCompare

Początek CryptoCompare datuje się na rok 2014. Jest to międzynarodowa instytucja zajmująca się przede wszystkich gromadzeniem oraz publikowaniem wnikliwych danych dotyczących kryptowalut. Udostępnione analizy stanowią cenne, bo sprawdzone i wiarygodne źródło informacji dla inwestorów. Wykorzystując dane pochodzące jedynie z cenionych giełd oraz dzięki sprawnemu łączeniu informacji pochodzących z rozmaitych źródeł, CryptoCompare ma możliwość kompleksowego przeglądu rynku. Ze szczegółami firma przekazuje niezbędne dane na temat chociażby wartości kryptowalut, dane księgowe, ale również publikuje różnego rodzaju raporty społecznościowe i historyczne analizy.

Rate this post

Leave a comment