Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Społeczność Bitcoin w ostatnim czasie żyje historią związaną z Craigiem Wrightem, który jest rzekomym twórcą Bitcoin SV. Wiele osób okrzyknęło go również fałszywym Satoshi Nakamoto. Kilka lat temu Wright ogłosił, że to on jest twórcą Bitcoin SV, lecz niektórzy nie zgadzali się z jego słowami. Satoshi Nakamoto nie chciał jednak dłużej pozostać anonimowy, dlatego zdecydował się na wypowiedzenie tych słów publicznie. Do akcji wkroczyła policja, która przeszukała cały dom Wrighta, nie znajdując w nim jednak dowodów na potwierdzenie jego tezy.

Zniechęcenie wśród dużej grupy klientów

Wright nie jest więc w stanie udowodnić swoich racji, co sprawiło, że duża grupa klientów zniechęciła się nie tylko do niego, ale też do kryptowaluty Bitcoin SV. Przez to notowania kryptowaluty spadły o ponad 30 procent w ostatnich kilkunastu dniach i wystąpiły duże problemy z jej płynnością. Sytuacja kryzysowa może się dalej pogłębiać, jeśli Wright czegoś nie wymyśli i nie przedstawi dowodów na słuszność swoich słów. Klienci są zbulwersowani jego zachowaniem, natomiast biznesmen nie za bardzo się tym przejmuje i dalej działa nad swoimi projektami na rynku kryptowalut.

Usunięcie Bitcoin SV z giełdy Binance?

Głos w tej sprawie zabrał Changpeng Zhao, który jest twórcą giełdy Binance. Według niego Craig Wright po prostu kłamie i nie jest on prawdziwym Satoshi Nakamoto. Jeśli sprawa dalej będzie podążała w tym kierunku założyciel giełdy zapowiedział, że bardzo możliwe jest usunięcie kryptowaluty Bitcoin SV z giełdy Binance. Tego Wright raczej się nie spodziewał, dlatego należy oczekiwać na jego dalsze kroki w tej sprawie, które mogą być równie zaskakujące, jak te, które do tej pory wykonał. Taką decyzję podejmą również założyciele giełd ShapeShift oraz Kraken, dlatego sytuacja nie jest kolorowa. Eksperci podkreślają jednak, że wszystko powinno się wyjaśnić w najbliższych tygodniach, a cała społeczność jest bardzo ciekawa kim jest prawdziwy Satoshi Nakamoto. Dotychczas jego tożsamość nie została potwierdzona.

5/5 - (7 votes)

Leave a comment