Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin jest obecnie największą na świecie kryptowalutą. Coraz częściej odnotowuje się jednak spore wahania związane z wartością tej kryptowaluty, spowodowane jest to m.in. pojawianiem się nowych odłamów, złą polityką założycieli oraz zmianą nastrojów użytkowników. W ostatnim czasie wartość Bitcoina nieco wzrosła, jednak kilka ostatnich dni pokazało, że niczego nie można być pewnym. W dniach 16-17 maja wartość Bitcoina znowu zmalała i szacuje się, że stracono w ten sposób około 1000 dolarów. Odnotowuje się też coraz większą wyprzedaż kryptowaluty.

Czym spowodowana jest wyprzedaż Bitcoin?

Wyprzedaż Bitcoina może być spowodowana różnorakimi czynnikami, w tym dużymi zleceniami sprzedaży, które wywołują wśród użytkowników ogromny chaos. Ludzie nie za bardzo wiedzą czego mają się spodziewać, dlatego też nie chcą inwestować swoich środków w Bitcoiny. – Zobacz również: Dlaczego bitcoin rośnie i spada?

Oczywiście nie zawsze jest to dobre działanie, jednak nie wszyscy lubią podejmować nadmierne ryzyko, gdy w grę wchodzi utrata własnych oszczędności. Jeszcze niedawno wyznaczone maksima były na poziomie 8400 dolarów, natomiast obecnie wartość ta sięga około 7200 dolarów, chociaż wszystko zmienia się z minuty na minutę.

Eksperci uważają, że taka sytuacja dalej może mieć miejsce, dlatego też lepiej kilka razy przemyśleć swoje działania, aby później się ich nie żałowało.

BitcoinBitcoin CashBitcoin GoldBitcoin DiamondBitcoin SV
Bitbay.netBitbay.net Bitbay.net Bitbay.net Bitbay.net
Coindeal.comCoindeal.comCoindeal.comCoindeal.comCoindeal.com
Binance.comBinance.comBinance.comBinance.com

Sprawdź nasze analizy i kursy poszczególnych kryptowalut:

Aktualny kurs Bitcoin

Co przyniesie przyszłość dla Bitcoin?

Nikt za bardzo nie wie co przyniesie przyszłość na rynku kryptowalut. Fachowcy sugerują, że już w najbliższym czasie maksima ponownie osiągną pułap 8000 dolarów, jednak niekoniecznie musi to być prawda. Wszystko okaże się więc w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Jeśli wartość Bitcoina będzie rosła, może doprowadzić to także do wielu innych pozytywnych następstw:

  • zyska na tym cały rynek kryptowalut,
  • ustabilizuje się pozycja największych kryptowalut na rynku.

Warto obserwować co jakiś czas rynek i sprawdzać wartość Bitcoina. Wszystkie te dane dostępne są na ogólnodostępnych stronach internetowych, więc użytkownicy zapoznać mogą się z nimi w kilka sekund. – Sprawdź również: Kiedy bitcoin był najtańszy i najdroższy?

Na naszym forum znajdziesz dodatkowo:

Leave a comment