Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wychodząc na przeciw rosnącym wymaganiom użytkowników facebook przymierza się do wprowadzenia własnej kryptowaluty. Bowiem rynek ten w porównaniu do zwykłego cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Kryptowaluty wyraźnie łapią oddech, a bitcoin wzrasta do prawie 9 tys. USD. W programie Crypto Flash  oraz comparic24.tv o dobrze zapowiadającej się przyszłości najpopularniejszej, a jednocześnie najstarszej kryptowaluty.

Prężnie działający rynek kryptowalut

Rynek bitcoina cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wyszukiwarki szaleją od ilości wpisów, a sam bitcoin ze spokojem czeka na nowych kupujących, Jak twierdzi Tomasz Rozmus,  analizując obecną sytuację na rynku kryptowalut, bitcoin w tym tygodniu może z dużym prawdopodobieństwem osiągnąć wartość 9 tys. USD. Program Crypto Flash przeanalizował nie tylko analizę techniczną bitcoina, gdzie najpopularniejsze wskaźniki techniczne jak średnie kroczące oraz oscylatory wskazują na moment kupna tej kryptowaluty, ale również na analizę rynku, zwracając uwagę na jego najważniejsze wydarzenia:

1. Poloniex, amerykańska giełda kryptowalutowa wycofuje ze sprzedaży 9 kryptowalut.

2. Przymierzenia facebooka do wprowadzenia nowej kryptowaluty – stablecoin, budzą coraz większe zainteresowanie.

3. Coraz większa ilość osób zainteresowanych bitcoinem.

Poloniex i stablecoin

Termin zamknięcia wszystkich 9 kryptowalut ustalono na 29 maja. Wynika to z obowiązujących w Stanach Zjednoczonych przepisów i nie obowiązuje osób handlujących tymi kryptowalutami poza granicami kraju. Poloniex tłumaczy, że związane jest to z niepewnością uznania tych aktywów za pełnowartościowe papiery wartościowe. Z obrotu zostały wycofane: Ardor (ARDR), Bytecoin (BCN), Decred (DCR), GameCredits (GAME), Gas (GAS)< List (LSK), Nxt (NXT), Omni Layer (OMNI) oraz Augur (REP).

Do wypuszczenia własnej kryptowaluty, mimo wcześniejszego blokowania reklam na stronie, przymierza się facebook. Stablecoin już cieszy się dużym zainteresowaniem. Ponad połowa (57%) ankietowanych stwierdza, że gdyby była taka możliwość to chętniej inwestowaliby w facebookowego Stablecoina niż w jakąkolwiek inną walutę. Warto wspomnieć, że nie będzie to typowa krypto. Stablecoin powiązany będzie z dolarem, co znacznie zmniejszy ryzyko nagłych zmian jego wartości.

Sprawdź nasze analizy i kursy poszczególnych kryptowalut:

Leave a comment