Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nawet 100 tysięcy dolarów może wynieść do końca 2021 roku cena Bitcoina – przekonuje Anthony Compliano. Jego zdaniem doprowadzi do tego wzrost popytu po nadchodzącej obniżce o połowę kwoty za każdy wydobyty blok.

100 tys. USD za Bitcoina w 2021 roku?

Współzałożyciel Morgan Creek Capital swoją prognozę przedstawił w wywiadzie udzielonym serwisowi „CryptoPotato”. Compliano twierdzi, że kwota 100 tysięcy dolarów za Bitcoina jest możliwa, ale w odpowiedniej perspektywie czasowej, którą zakreślił właśnie na 2 lata.

Spodziewa się, że wpływ na to będzie miał duży wzrost popytu, który nastąpi po obniżeniu ceny za każdy wydobyty blok. Takiej obniżki można się spodziewać już za kilka miesięcy. Tak zwany „halving” spowoduje, że każdy górnik wydobywający kryptowaluty za wykopany blok będzie otrzymywał już nie 12,5, ale 6,25 BTC. – Czynniki wpływające na cenę Bitcoin i innych kryptowalut

Nie od dziś na rynku panuje przekonanie, że po „halvingu” nastąpi wzrost popytu, co przy jednoczesnym spadku podaży powinno wywindować cenę. Znany ze swojego poparcia dla idei kryptowalut Pompliano też to przewiduje, choć zastrzega, że nie należy się spodziewać nagłego wzrostu. – Halving to na pewno będzie bardzo ważny moment dla Bitcoina, ale nie twierdzę, że już następnego dnia dojdzie do dużego wzrostu ceny – mówi. – Uważam jednak, że do końca grudnia 2021 kurs BTC będzie wynosił 100 tysięcy dolarów.

Wzrosty Bitcoina po „halvingach”

Fakt, że dojdzie do wzrostu ceny jest raczej oczywisty, zwłaszcza jeśli spojrzy się na wydarzenia, które miały miejsce po dwóch poprzednich „halvingach”. Ten pierwszy wydarzył się w 2012 roku i spowodował aż dziesięciokrotny skok kursu najpopularniejszej kryptowaluty. Drugi, 4 lata później, doprowadził do wzrostu ceny o 400 %. Na te zmiany trzeba było jednak w obu przypadkach poczekać około roku. – Kryptowaluty PIT – Bitcoin jak się rozliczać za 2019 rok?

Pompliano w wywiadzie zaznacza, że choć obecny czas można uznać za okres hossy BTC, to w najbliższym czasie należy się spodziewać sporych wahań kursowych, nawet do 30 %. Jego zdaniem jednak nie zmienia to faktu, że w dłuższej perspektywie czasowej utrzyma się tendencja do wzrostu ceny. Jego zdaniem hossa powinna potrwać właśnie około 2 lat, stąd w okolicach końca tego okresu przewiduje osiągnięcie magicznej granicy 100 tys. USD.

Blockchain i rewolucja w rachunkowości

W wywiadzie dla „CryptoPotato” Pompliano zauważył także, że ciągle potrzeba zmian świadomości, by ludzie zrozumieli, dlaczego ważne jest korzystanie z Bitcoina, bo na razie większe zainteresowanie budzi sam blockchain, podczas gdy wiele osób obawia się korzystania z BTC. Jego zdaniem rozwój blockchaina stwarza wręcz rewolucyjne możliwości na rynku, z czego coraz częściej świetnie zdają sobie sprawę kolejne firmy i instytucje publiczne. – Bitcoiny w prezencie świątecznym – Jak dać Bitcoin na prezent?

– Spójrzmy na rozliczanie potrójnego zapisu, który świetnie pokazuje, do czego można stosować blockhaina – mówi. – Najpierw mieliśmy rachunkowość pojedynczego zapisu, która została zastąpiona przez zapis podwójny i w ten sposób zapisywano transakcje przez setki czy tysiące lat. Myślę, że teraz potrójny zapis będzie miał ogromny wpływ na przyszłość, a właśnie dzięki wykorzystaniu technologii blockchain można go zautomatyzować.

Rate this post

Leave a comment