Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W zasadzie, to w ciągu ostatnich kilku lat, to właśnie grudzień był naprawdę bardzo znaczącym miesiącem dla ogólnego rynku bitcoina. Zwykle, to ostatnie miesiące roku są naznaczone ruchami specyficznymi cen na bardzo różnych rynkach. Jednak BTC ma swój własny udział w tym. Wczoraj spadek BTC się pogłębić do poziomu w rzędzie 6600 dolarów. Cena tej największej z kryptowalut się plasuje na wysokości 6668 dolarów.

Znaczące oraz pamiętne grudnie

Na Twitterze jest bardzo popularny The Moon – analityka kryptowalut. Przypomniał on niedawno, że dwa lata temu cena BTC osiągnęła w zasadzie najwyższy poziom w historii. Rajd jakże pamiętny bitcoina zabrał w podróż z mniejszego poziomu niż 1000 dolarów na początku roku 2017, do całkiem nieco później 20 000 dolarów na szczycie, który moneta cyfrowa osiągnęła dokładnie 16 grudnia roku 2017.

Kolejne dwanaście miesiąca, aż do grudnia 2018 roku przyniosły tak zwane dno niedźwiedzie. Bowiem znamienne jest to, że również 16 grudnia roku 2018 kurs bitcoina się zameldował na najniższym, poziomie lokalnym – w wysokości około 3200 dolarów. Właśnie od tamtej pory udało się tej krypowalucie nawet odbić do 14000 dolarów, a następnie powróciła do poziomów czterocyfrowym z przodu z szóstką.

Szóstka z przodu

Pomimo naprawdę znaczącego załamania ceny, do którego w dniu wczorajszym doszło, to grudzień bieżący wcale się nie wydaje, aż taki dramatyczny, jak te z lat poprzednich. Oczywiście póki co. Musimy przypomnieć, że wczoraj właśnie kurs BTC zanotował cenę poniżej 7000 dolarów. Niektórzy wśród analityką łączą presję nagłą sprzedaży z dezinformacją, która dotyczy rzekomego programu chińskiego PlusToken. Także się pojawiły doniesienie o możliwości upłynnienia nawet 20 000 tysięcy BTC ze scam biznesu.

To jest historyczny krok do tyłu. Czy jest to już czas na zakupy

Jeszcze musimy przypomnieć, że w roku 2013 kurs bitcoina był niezmiernie podobny do tego, który przez nas był obserwowany w roku 2017. ATH wcześniejsze, które rynek ustanowił w dniu 5 grudnia 2013 roku zaledwie wynosiło 1200 USD. Rok później niedźwiedzie objęły władzę nad rynkiem BTC. Co więcej dotarły do jego dnia dopiero w roku 2015 w styczniu. Dokładnie od tamtego czasu cena bitcoina nie osiągnęła nigdy poziomu poniżej 200 USD.

Dwa kolejne miesiące grudzień były zdecydowanie wzrostem zainteresowania tą walutą. W roku 2015 cena bitcoina wzrosła o jakieś 50 procent i to w ciągu miesiąca. Na początku roku 2016 kurs poszybował w górę z około 300 USD do dokładnie 450 USD za monetę. Grudzień kolejny przyniósł zaś wzrost ten i to o ponad jedną trzecią wartości dotychczasowej. Wówczas otworzyła się droga do wzrostu z 750 USD do ponad 1000 USD na sam koniec miesiąca.

A jak będzie teraz?

Do końca tego roku zostało już niecałe dwa tygodnie. Bitcoin ma tak naprawdę sporo czasu na to, aby pokazać, na co konkretnie go stać. Czy kurs tego króla kryptowalut pogłębić się może jeszcze bardziej? Poziom, który został wyznaczony w analizie ostatnie od Bithub jak najbardziej osiągnięty został. Czy jest to już czas na zakupy?

Rate this post

Leave a comment