Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin to jedna z najbardziej rozpoznawanych kryptowalut na całym świecie. Jest to elektroniczna waluta, która nie ma żadnego swojego odpowiednika wśród walut tradycyjnych. Każda zainteresowana osoba może w dowolnym momencie rozpocząć kopanie Bitcoinów oraz zbieranie ich w swoim portfelu online.

Dodatkowo można zdecydować się na ich długotrwałe przechowywanie, sprzedaż oraz kupno nowych. W niektórych państwach całkowicie zgodne z obowiązującym prawem jest płacenie za towary przy pomocy Bitcoinów. Jak widać rynek kryptowalut jest coraz bardziej popularny i raczej mało prawdopodobne jest to, że coś się pod tym kątem zmieni na gorsze.

Bitcoiny umożliwiają płacenie online, ale w niektórych przypadkach można nimi płacić też w stacjonarnych punktach usługowych. Niekiedy jednak związane jest to z opłaceniem dodatkowego podatku VAT, dlatego też z pewnością nie za każdym razem będzie to rozsądna decyzja.

Bitcoiny – największe zalety

Największą zaletą Bitcoinów jest to, że można je bardzo wygodnie użytkować. Dostęp do kryptowalut ma praktycznie każda pełnoletnia osoba, która może robić z nimi to co uzna za stosowne. Kursy Bitcoinów cały czas się zmieniają, podobnie jak ma to miejsce przy tradycyjnych walutach, więc należy je co jakiś czas sprawdzać, aby zdecydować się na transakcję w dogodnym momencie. Bitcoiny można kupować bardzo szybko, ponieważ w transakcjach nie biorą udziału żadni pośrednicy, np. banki.

Analizując Bitcoin za i przeciw warto wziąć pod uwagę także niskie koszty operacyjne. To jeden z podstawowych czynników, który sprawia, że kryptowaluty zyskują tak duże uznanie wśród społeczeństwa. Zakupione Bitcoiny mogą od razu trafić na konto użytkownika, a ponadto można je także przesyłać innym osobom lub podarować w formie vouchera.

Bitcoiny – jakie są wady?

Biorąc pod lupę Bitcoin za i przeciw nie wolno zapominać także o wadach kryptowalut, ponieważ trochę się ich nazbierało od czasu pojawienia się Bitcoinów w życiu codziennym. Jedną z największych wad jest samo kopanie Bitcoinów. Co prawda posiadając odpowiednią wiedzę w tej tematyce nie będzie to większym problemem, jednak najpierw trzeba poświęcić trochę czasu na jej zgłębienie. Poza tym należy posiadać odpowiedniej klasy sprzęt służący do wydobywania Bitcoinów, więc jak widać wyraźnie cała procedura ma także swoje wady.

Dokładna analiza pozwala na podjęcie racjonalnej decyzji. Chcąc zakupić Bitcoina trzeba też udać się na giełdę kryptowalut lub wybrany przez użytkownika kantor. Co prawda nie jest to duży kłopot, ale ludzie boją się podawać swoje dane, chociaż chodzi głównie o imię i nazwisko, a także adres e-mail. Poza tym trudno jest podjąć samodzielną decyzję w tej kwestii, gdyż wybór jest coraz szerszy.

W wielu przypadkach należy doliczyć także opłatę transakcyjną, dlatego też podążanie wyłącznie własnymi ścieżkami może zakończyć się dość negatywnie zwłaszcza dla osób mniej doświadczonych. Warto sięgnąć więc po fachowe poradniki, a dopiero potem zdecydować się na przeprowadzenie jakichkolwiek transakcji z udziałem Bitcoinów.

Bitcoiny – więcej wad czy może zalet?

Bitcoin wady i zalety to bardzo poważny temat. Zdaniem ekspertów kryptowaluty mają jednak zdecydowanie więcej zalet niż wad, dlatego też warto po nie sięgać, gdy ma się takie możliwości finansowe. Dzięki Bitcoinom można:

  • zdobyć nowe doświadczenia,
  • otworzyć się na nowoczesne technologie,
  • poznać od środka rynek walut online.

Oczywiście są sceptycy, którzy uważają, że Bitcoin jest bardzo enigmatyczną walutą, dlatego też warto podyskutować na ten temat ze specjalistami z branży, którzy mogą pomóc podjąć decyzję ludziom niezdecydowanym. Użytkownikom zależy przecież przede wszystkim na tym, aby dobrze i bezpiecznie ulokować swoje środki finansowe.

Inwestowanie w Bitcoiny jest jednak bezpieczne, dlatego nie trzeba się obawiać w tym zakresie jakichś ataków hakerskich przy realizowaniu transakcji lub włamań na konto użytkownika. Korzysta się z niego jedynie przy pomocy klucza prywatnego, który znajduje się w posiadaniu zainteresowanego. Jak widać Bitcoin wady i zalety to temat rzeka, ale warto spróbować swoich sił w tej branży.

Sprawdź nasze analizy i kursy poszczególnych kryptowalut:

4/5 - (3 votes)

Leave a comment