Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Słowo „bitcoin” staje się znane coraz większej rzeszy ludzi. Jest to kryptowaluta wprowadzona w 2009 roku. Kryptowalutą nazywamy system księgowy bazujący na kryptografii. Przechowuje on informacje o stanie posiadania w umownych jednostkach. Jest to swego rodzaju wirtualna waluta, która może być wykorzystywana do dokonywania płatności.

Sposób ten jest zdecydowanie szybszy niż tradycyjny przelew, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zaczyna się interesować tematem bitcoinów. Zakupu tej kryptowaluty można dokonać za pomocą karty. Jak i gdzie kupić bitcoin kartą?

Zakup pierwszego bitcoina musi być przemyślany. Inwestycja w kryptowaluty może okazać się inwestycją życia lub poważnym błędem. Istotne jest więc to, aby porównać istniejące giełdy i wybrać opcję najlepszą dla siebie. Trzeba także wziąć pod uwagę to, że niektóre ze stron naliczają opłaty i prowizje za zakup bitcoin z karty kredytowej/debetowej.

Jak kupić bitcoin?

Zjawisko kryptowalut jest zjawiskiem niezwykle interesującym. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej ludzi rozważa zakup jednej z nich. Nowi zwolennicy tej wirtualnej waluty mogą zastanawiać się jak kupić bitcoin za pomocą karty kredytowej/debetowej.

Często pojawiającym się pytaniem jest też bezpieczeństwo zakupu bitcoin za pomocą karty. Dokonując zakupu należy wziąć pod uwagę fakt, że ilość bitcoinów jest ograniczona, a co za tym idzie – ich cena może znacząco wzrosnąć z upływem czasu.

Trzeba pamiętać także o tym, że ceny podane na stronach internetowych zmieniają się bardzo szybko. Posiadacze kryptowalut doskonale zdają sobie z tego sprawę i wychodzą naprzeciw potrzebom potencjalnych nabywców. Powstaje coraz więcej stron, które umożliwiają kupno bitcoin za pomocą karty. Na części z nich można to zrobić nawet za złotówki.

Całkowita liczba Bitcoinów w obiegu

Gdzie kupić bitcoin za pomocą karty?

Osoby chcące dokonać zakupu tej kryptowaluty po raz pierwszy, mogą zastanawiać się gdzie kupić bitcoin za pomocą karty kredytowej/debetowej?  Jest to zdecydowanie najwygodniejszy sposób i najchętniej wybierany przez nabywców. Jest prosty, szybki i, co ważne, coraz łatwiej dostępny. Ze względu na bezpieczeństwo zakupu bitcoin za pomocą karty należy pamiętać o tym, aby wybierać sprawdzone strony. Oto kilka z nich.

BitcoinBitcoin CashBitcoin GoldBitcoin DiamondBitcoin SV
Bitbay.netBitbay.net Bitbay.net Bitbay.net Bitbay.net
Coindeal.comCoindeal.comCoindeal.comCoindeal.comCoindeal.com
Binance.comBinance.comBinance.comBinance.com

1) buycoinnow.com

Jest to kantor bitcoin, kontrolowany przez spółkę należącą do Polaków. Strona umożliwia szybki zakup kryptowaluty za złotówki, zarówno przy użyciu kart kredytowych oraz debetowych, jak i przez ekspresowe płatności DotPay. Strona funkcjonuje między innymi w języku polskim. Jest to dobra opcja szczególnie dla początkujących – nie jest wymagana weryfikacja kwoty do 4000 zł, a sam zakup przebiega niezwykle szybko i sprawnie.

Czytaj również: Bitcoin jak wypłacić anonimowo bez podatku?

2) Coinmama

To kolejna opcja dla osób zastanawiających się gdzie kupić bitcoin za pomocą karty kredytowej/debetowej? W tym przypadku należy jednak zaznaczyć, że przy płatności kartą pobierana jest prowizja w wysokości 6%. Niestety, opłaty i prowizje za zakup bitcoin z karty kredytowej/debetowej zdarzają się na niektórych stronach, należy więc wziąć to pod uwagę, zwłaszcza w przypadku pierwszego zakupu.

Na stronie Coinmama potencjalny nabywca natknie się także na obowiązkową rejestrację, a użytkownicy, którzy będą chcieć kupić kryptowalutę o wartości powyżej 150$, będą musieli przejść weryfikację konta. Strona nie jest dostępna w języku polskim, jednak proces zakupu jest stosunkowo prosty i w miarę intuicyjny, dlatego osoba znająca język angielski na podstawowym poziomie nie powinna mieć żadnych problemów z kupnem bitcoin.

3) Coinbase

Kolejny kantor polecany dla początkujących nabywców kryptowalut. Kantor Coinbase jest prosty w obsłudze. Strona oraz aplikacja mobilna umożliwiają zakup bitcoin za pomocą karty kredytowej i debetowej. Zarówno początkujący jak i zaawansowani użytkownicy z pewnością uznają tę giełdę za prosty i intuicyjny sposób kupna bitcoin.

Coinbase obsługuje klientów w prawie całej Europie, jednak nie jest on dostępny w języku polskim. Mimo to podstawowa znajomość języka angielskiego zdecydowanie wystarczy w zrozumieniu tego, jak kupić bitcoin za pomocą karty kredytowej/debetowej. Dodatkowym plusem tego kantoru jest fakt, że strona oferuje 10$ w bitcoinach gratis za zakup kryptowalut za kwotę minimum 100$. Inną zaletą jest to, że ceny na Coinbase są stosunkowo niskie w porównaniu do innych kantorów.

Również ciekawy temat: Kup i Sprzedaj szybko Bitcoin

Zjawisko zakupu i handlu kryptowalutami zdecydowanie zyskało na popularności. Coraz więcej osób zastanawia się nad kupnem bitcoin, a jednym z najczęściej wykorzystywanych sposobów jest zakup za pomocą karty kredytowej/debetowej. Kryptowaluty mogą być inwestycją ryzykowną, ale także bardzo opłacalną, zwłaszcza ze względu na ograniczoną ich ilość oraz szybko wzrastające ceny. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby wybrać kantor idealny dla siebie i swoich potrzeb.

Sprawdź nasze analizy i kursy poszczególnych kryptowalut:

5/5 - (3 votes)

Leave a comment