Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Okazuje się, że tak. Już około 18 tys. użytkowników posiada zarejestrowane w systemie Bitcoin, konta na których zgromadzono kryptowaluty o wartości przekraczającej milion USD. Niestety nie jesteśmy w stanie powiedzieć, ile osób zamieniła zgromadzone na swoim koncie Bitcoiny na dolary i wycofała się z rynku, stając się milionerami. Nie wiemy również, ilu z tych użytkowników posiada dwa lub więcej kont. Dla porównanie w Polsce, szacuje się, że mieszka około 40 tys. milionerów (majątek w złotówkach).

Czy można dorobić się na Bitcoin?

Nie tak dawno eksperci zwiastowali koniec ery kryptowalut, tymczasem wygląda na to, że nie mieli racji. Rynek wciąż istnieje, a użytkowników przybywa. Nie przerażają ich nawet ostre spadki kursów BTC. Co chwila pojawiają się doniesienia o gwałtownym wzroście lub o spektakularnej obniżce kursu Bitcoina (BTC). Wartość jednego BTC wynosi obecnie ponad 10 000 dolarów i jest o połowę niższa od ceny z grudnia 2017 roku (wówczas BTC kosztował 20 098 dol.).

Czym jest Bitcoin?

Z uwagi na dosyć skomplikowane mechanizmy działania giełdy kryptowalut, pomimo wielu lat obecności w Internecie, „kopanie” kryptowalut nie jest szczególnie popularnym zajęciem. Wielu użytkowników nie wie, jak zacząć zarabiać na BTC. Panuje powszechne przeświadczenie, że to wielkie oszustwo i wyłudzanie pieniędzy od naiwnych. Tymczasem istnieje spora grupa inwestorów, która z „kopania” kryptowalut uczyniła swoje źródło dochodów. Bitcoin to po prostu cyfrowa waluta, która jest formą wynagrodzenia za udostępnianie swojej mocy obliczeniowej na rzecz sieci.

Nie posiada formy fizycznej, nie jest drukowany (jak klasyczne waluty), a wszelkie dane o nim są zapisywane na wirtualnych rachunkach użytkowników (które dzięki zastosowaniu technologii Blokchain są niemożliwe do podrobienia). Z uwagi na swój wirtualny charakter, kryptowaluty są odporne na fałszowanie, kradzieże oraz inflację.

Transakcje zapewniają pełną anonimowość użytkowników, i są niepodatne na manipulacje banków oraz państw. W miarę upływu czasu, coraz trudniej zdobywać Bitcoiny ponieważ ich maksymalna liczba w obiegu jest ograniczona do 21 mln.

Jak zarabiać na kryptowalutach?

Na Bitcoinie podobnie jak na każdej walucie można spekulować. Kupować kiedy jej kurs spada i sprzedawać kiedy szybuje w górę. Ostatnia gwałtowna obniżka (grudzień 2017 r.) była związana z chęcią realizacji zysków przez inwestorów, którzy weszli do gry przed 2017 rokiem. To wywołało lawinę spadków.

Spekulanci-amatorzy zaczęli gwałtownie pozbywać się Bitcoinów aby ocalić choć część oszczędności. To dodatkowo obniżyło kurs kryptowaluty. Tymczasem wielu użytkowników, którzy nie sprzedali zgromadzonych BTC, podczas, gdy media wieszczyły załamanie rynku, i przeczekały trudny okres, stali się milionerami.

Istnieją także rachunki użytkowników, którzy zajmując się BTC od dawna, zgromadzili spore ilości BTC a później stracili do nich dane logowania. W 2018 roku firma Chainalysis podała, że na zaginionych rachunkach znajduje się od 2,5 do 4 mln Bitcoinów – pieniądze te, są praktycznie nie do odzyskania.

Rate this post

Leave a comment