Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Procesor płatności BitPay, umożliwiający płatność w walucie wirtualnej, otworzył się na trzy nowe rodzaje Stablecoin’ów. Od teraz na jego platformie można będzie przeprowadzać transakcje w monetach Circle USD (USDC), dolarach Gemini (GUSD) oraz tokenach Paxos Standard (PAX). Na przyszłość planowane jest także wprowadzenie XRP.

Nowe możliwości

Informacja została ogłoszona oficjalnie we wtorek. Dzięki unowocześnieniu zarówno kupujący, jak i sprzedający mogą przeprowadzać transakcje w którejkolwiek z nowo-dodanych walut wirtualnych.

Wspominając o tym projekcie, Stephen Pair, współzałożyciel i główny wykonawca przedsiębiorstwa blockchain’owego, użył zwrotów takich jak “nowe możliwości”, “globalny biznes”, “bezpieczeństwo” i “efektywność”. Wypowiadał się o nowym projekcie w samych superlatywach, podkreślając korzyści walut cyfrowych, które według niego niewątpliwie przerastają zalety walut “tradycyjnych” oraz zauważył, że Stablecoin’y redukują także problemy, którym podlegają “zwykłe” środki pieniężne.

Oto jego dosłowna wypowiedź: “Akceptowanie i przeprowadzanie transakcji w Stablecoin’ach otwiera nowe możliwości przed globalnym biznesem, który potrzebuje stabilności dolara oraz bezpieczeństwa i efektywności blockchain’owych płatności. Firmy mogą wystawiać faktury międzynarodowym klientom bez potrzeby wikłania się w kosztowne, skomplikowane procedury transgranicznych transakcji. Klienci zaś mogą wysyłać płatności i otrzymywać zapłaty, używając szybkich, efektywnych i niepodlegających wahaniom dolarów – solidnych Stablecoin’ów.”

Przeniesienie krypto do mainstream’u

BitPay to jeden z największych procesorów do płacenia w krypto. Zdaniem przedsiębiorstwa około 30 000 handlowców używa ich serwisu, wliczając w to gigantów jak Microsoft czy Avnet, a każdy z tych użytkowników ma możliwość przyjmowania transakcji w trzech rodzajach Stablecoin’ów.

“Połączenie akceptowania płatności w kryptowalutach ze Stablecoin’ami takimi jak dolar Gemini – który łączy zdolność kredytową i stabilność cenową amerykańskiego dolara z technologią blockchain’u – to prawdziwa potęga. Handlowcy czerpią korzyść z szybszych, tańszych i odpornych na malwersacje sposobów zapłaty, a konsumenci korzystają z łatwości używania kryptowaluty bez martwienia się o wahania cenowe,” powiedział Joshua Rawlins, dyrektor zarządzający operacjami finansowymi Gemini.

Oprócz wspierania trzech wymienionych Stablecoin’ów BitPay wspiera transakcje w takich walutach, jak: Bitcoin, Ethereum, i Bitcoin Cash. Firma rozważa również wprowadzenie wsparcia XRP. W zeszłym roku platforma obsługiwała już przeprowadzenie transakcji na łączną kwotę 1 000 000 000 dolarów.

“Dzięki używaniu PAX do codziennych transakcji przeprowadzanych na BitPay klienci szybko wysyłają USD, a klienci detaliczni otrzymają zapłatę natychmiast. Używanie PAX w płatnościach i rozliczeniach jest istotnym krokiem naprzód, gdyż teraz konsumenci mogą wydać swoje środki PAX u ponad 30 000 przedsiębiorców używających BitPay, a rozlokowanych na całym świecie,” powiedział Walter Hessert, kierownik ds. strategii korporacyjnych Paxos.

Leave a comment