Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Branża kryptograficzna znacznie się rozwinęła, a wraz z tym pojawiły się różne instrumenty rozwoju. Idąc w tym kierunku, BlockFi uruchomiło platformę transakcyjną bez prowizji, zw. BlockFi Trading, na której w czasie rzeczywistym można wymienić bitcoiny, Ethereum i Gemini Dollar.

Słynna usługa pożyczek kryptowalutowych, BlockFi, postanowiła spróbować swoich sił na nowych rynkach.

Renomę BlockFi wypracowało swoim pomysłem uzyskiwania przez inwestorów zwrotów z kryptowaluty bez konieczności ich sprzedaży i budowało ją przez trzy lata. Obecnie do uzyskiwania oprocentowania od depozytów kryptowalutowych użytkownicy platformy uzyskują dodatkową opcję, czyli kup albo sprzedaj kryptowaluty. Początki będą dotyczyły jedynie wspomnianych coinów, ale planuje się rozszerzeni portfela kryptowalut.

Z usługi będą mogli skorzystać klienci z 38 stanów, ale Zac Prince, CEO BlockFi zdradził, że starają się o licencję na przelewy pieniężne także w pozostałych stanach USA. Prince dodał, że nie tylko chodzi o stałych klientów, ale również o nowych, działających w innych obszarach rynku.

Z całą pewnością na uwagę zasługuje fakt braku prowizji od usługi, a nieco uspokaja to, że padło wyjaśnienie. Usługa mianowicie ma być finansowana z udostępniania danych o transakcjach dla dużych firm. Przy tym firma twierdzi, że dane będą udostępniane jako anonimowe.

Co dokładnie motywuje BlockFi?

Można przypuszczać, że decyzja o rozszerzeniu działalności została podjęta w październiku, tuż po wprowadzeniu usług instytucjonalnych dla funduszy, giełd, animatorów rynku i firm rodzinnych dla rozszerzenia dostępu do rozwiązań biznesowych w świecie kryptograficznych aktywów. BlockFi Trading ma służyć więc także optymalizacji aktywów.

Natomiast sam Prince podał dwa powody. Po pierwsze opinia stałych klientów, którą poznano po przeprowadzonej ankiecie, a z której wynika, że w celach komercyjnych użytkownicy wycofują swoje kryptowaluty. Ich klienci chcieli handlować w jednym zaufanym miejscu. A po drugie, chodzi o przyciągnięcie do ekosystemu kryptograficznego nowych klientów.

Są to argumenty zgodne ze strategią firmy, tym bardziej że jest to działanie dwufazowe.

Pierwsza faza miała wprowadzić produkt podstawowy dla osób już działających w branży kryptografii, a druga ma przyciągnąć tych, którzy z kryptowalutami nie mieli jeszcze styczności. Można się z tym łatwo zgodzić biorąc pod uwagę fakt, że wchodzenie na ten tajemniczy dla laików rynek może okazać się koszmarem. Co bowiem dla jednych jest intuicyjne, to innym, na rynku pełnym zawirowań i niepewności może być nie do ogarnięcia. Wygląda na to, że BlockFi chce na tym bazować, a przy tym prince ogłosił, że inspiracją dla strategii jego firmy jest szeroko rozpowszechniony Masterplan Elona Muska.

Na BlockFi więcej udogodnień!

Oprócz tego dla oprocentowanych rachunków i operacji BlockFi doda więcej opcji. Od 11 grudnia użytkownicy platformy będą mogli przeprowadzać operacje na USDC I Litecoinie, a dla pozyskania nowych inwestorów BlockFi planuje umożliwienie handlu walutami fiducjarnymi na krypto. Ma on być aktywowany już w pierwszym kwartale 2020 roku.

Leave a comment