Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Finansowi eksperci zajmujący się kryptowalutami twierdzą, że inwestorzy instytucjonalni z Azji i zamożni mieszkańcy tej części świata wykazują coraz większe zainteresowanie kupowaniem kryptowalut. Specjaliści przewidują również, że w najbliższym czasie kolejni pójdą w ich ślady.

Punktem zwrotnym było ogłoszenie przez Facebooka projektu LibraCoin

Właśnie obecny rok był punktem zwrotnym między innymi dla BBShares, czyli mieszczącego się w Hongkongu funduszu zajmującego się cyfrowymi walutami , który obsługuje inwestorów w Azji. Wiele wskazuje bowiem na to, że firma ta może osiągnąć jeszcze do końca tego roku kapitał wynoszący nawet 10 milionów dolarów. Ten rekordowy wynik możliwy jest między innymi dzięki inwestycjom bogatych pojedynczych osób i całych rodzin z azjatyckiego kontynentu

Sporo nowego kapitału wpłynęło do tego funduszu w czasie ostatnich czterech miesięcy. Stało się to głównie po tym, jak w czerwcu tego roku Facebook oficjalnie ogłosił projekt pod nazwą LibraCoin. Po ogłoszeniu Libry, Jianbo Wang, dyrektor do spraw inwestycji w CYBEX, zdecentralizowanej giełdy kryptoaktywów powiedział, że to najlepsza reklama, jaką można mieć. A ludzie zaczynają mieć przekonanie, że muszą zainwestować w ten rynek. Do tego doszły jeszcze raporty Chińskiego Banku Ludowego (PboC) o e-juanie, czyli ewentualnej nowej chińskiej walucie. Tylko w sierpniu tego roku chiński bank centralny wydał publicznie kilka oficjalnych komentarzy na ten temat. To także na pewno zwiększyło zainteresowanie kryptowalutami w Azji.

Polityka finansowa FED i wojna handlowa Chin ze Stanami Zjednoczonymi

Jest jeszcze kilka innych czynników, które wpłynęły na tę sytuacje. Po pierwsze cena Bitcoina podskoczyła w 2019 roku o 120 procent w stosunku rocznym. Poza tym dochodzi do tego skomplikowana sytuacja makroekonomiczna i geopolityczna. Choćby polityka finansowa FED oraz wojna handlowa Chin ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej.

Zdaniem Ryana Rabagli, szefa handlu w OSL Brokerage, firmie maklerskiej z Honkongu, zajmującej się cyfrowymi aktywami finansowe również tendencje spadkowe w skali makro przyczyniły się do wzrostu zainteresowania inwestorów kryptowalutami. Twierdzi on również, iż ludzie są coraz bardziej na nie otwarci. Rynek cyfrowej waluty się budzi, ponieważ inwestorzy nie chcą już słuchać o problemach gospodarczych i wojnach celnych na całym świecie.

Ciągle mało funduszy hedgingowych

Mimo ciągle polepszającej się sytuacji na rynku cyfrowej waluty w Azji z badań przeprowadzonych przez firmę konsultingową PwC wynika, że liczba kryptowalutowych funduszy hedgingowych zlokalizowanych na tym kontynencie jest niestety wciąż niewielka. Tylko około pięciu procent globalnych funduszy zajmujących się kryptowalutami znajduje się w Singapurze. To cały czas mało kiedy weźmie się pod uwagę, że 64 procent tych instytucji zlokalizowanych jest na przykład tylko w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Ale jeżeli taka wzrostowa tendencja w Azji się utrzyma, to jest duża szansa, że to się może niedługo zmienić.

Rate this post

Leave a comment