Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W miniony weekend mogliśmy zaobserwować kilkuprocentowe wahania kursów Bitcoin oraz innych popularnych kryptowalut przy relatywnie niskim wolumenie. Prawdopodobnie jest to spowodowane okresem wakacyjnym obserwowanym na większości rynków światowych.

Węższy zakres zmienności sprawia, że kryptowaluty poruszają się w relatywnie niewielkiej konsolidacji. Podejrzewamy jednak, że gdyby wartość Bitcoin zwiększyła się do 9 tysięcy dolarów w niskim ograniczeniu, również aktywność inwestorów byłaby większa.

W jakim kierunku zmierza kurs Bitcoin?

Długoterminowo Bitcoin ma dwa cele. Dla pierwszego z nich eksperci szacują, że gdyby dolne ograniczenie zmienności kanału Bitcoin zostało wyznaczone na poniżej 9 tysięcy dolarów, możemy spodziewać się spadków w kierunku 8 tysięcy, czyli w kwotach, w których przebiegają punkty minimum dla ubiegłego miesiąca. Tam również plasuje się ważny punkt wsparcia. Drugi cel opisywany jest przez scenariusz wzrostów.

Sprawdź również: W jakich godzinach kurs bitcoina najbardziej się zmienia?

Zakłada on zwyżki kursu Bitcoin pokonujące poziom 10 tysięcy dolarów, co dodatkowo miałoby być wzmacniane przez horyzontalnie ułożoną średnią z 50 ostatnich sesji. Taka prognoza wskazuje, że cena tej kryptowaluty mogłaby dojść nawet do pułapu 11-11,2 tysiąca dolarów. Wskazują na to poziomy maksymalne z 22 i 23 czerwca oraz lokalny szczyt z drugiej połowy lipca. Te scenariusze mogą oczywiście ulec zmianie. Wpływ takich wydarzeń jak chociażby zmiana przepisów dotyczących wysokich płatności  w Australii być może dotkną również BTC oraz jego kurs.

Niski wolumen Bitcoin

Jaki jest powód wspomnianej już wcześniej niezbyt wysokiej liczby transakcji zawieranych w BTC? Prezes giełdy Tokeneo, Tomasz Rozmus, zauważa, że bardzo niska zmienność oraz coraz niższy wolumen na sesjach Bitcoin są spowodowane tak zwanym „efektem wakacyjnym”. Jego działanie skutkuje tym, że na światowych rynkach dochodzi do obniżenia się wartości obrotu.

Przeczytaj więcej: Bitcoin posiada coraz więcej inwestorów długoterminowych

Spoglądając na wykres poprzez analizę techniczną nie można stwierdzić, że jest to początek zmiany trendu.Spadek cen oraz zmniejszenie się wolumenu wskazuje na to, że cały czas znajdujemy się w ruchu korekcyjnym, a poziom dołka w okolicach 9000-9100 może ponownie ożywić rynek, o ile wartość BTC spadnie do tych poziomów.

Rynek altcoinów – Binance Coin i Dash z największymi spadkami

Podobnie jak w przypadku Bitcoin, również inne waluty cyfrowe nie wykazują zmienności. W ciągu ostatnich 24 godzin największe obniżki zanotowały Binance Coin oraz Dash, które straciło średnio około 3%. Niewielkie zyski zostały zauważone u Cardano, jednak takie zmiany wartości, jak na możliwości rynku kryptowalut, uznawane są za marginalne.

Zobacz więcej: Co zrobić, by inwestowanie w Bitcoin przyniosło zysk?

Warto w tym miejscu zauważyć, że kurs Binance Coin zmienia się na gorsze już czwartą sesję z rzędu i z poziomu 29 dolarów (wyrażonych w USDT) spadł do poziomów notowanych dla niego ponad dwa tygodnie temu. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to pierwsza silniejsza korekta od czasu grudniowych poziomów minimum, w których ten cyfrowy pieniądz rósł aż o 700%. Doszedł wtedy do czerwcowych poziomów minimalnych plasujących się tuż pod pułapem o wartości 40 dolarów.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment