Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Z całą pewnością dzisiejszy dzień nie będzie należał do najszczęśliwszych dla wszystkich miłośników walut cyfrowych. Lecz mimo wszystko na długo zapadnie w ich pamięci. Dlaczego? Już wyjaśniamy: w bardzo krótkim czasie cena najstarszej i najbardziej popularnej kryptowaluty, czyli Bitcoina (BTC) spadła aż do poziomu 5000 dolarów (USD).

Wycena Bitcoina (BTC) na poziomie 5000 dolarów (USD)

Ostatnie wydarzenia o globalnym zasięgu, czyli krachy na giełdach oraz pandemia koronawirusa  doprowadziły do destabilizacji rynków w tym również tego z aktywami cyfrowymi.

Najstarsza waluta cyfrowa, czyli Bitcoin (BTC) odnotował właśnie mocny spadek wartości do poziomu 6000 dolarów (USD). Zdaniem Arthura Hayesa, czyli CEO giełdy kryptowalutowej BitMEX, wspomniany powyżej pułap może okazać się najniższym jako może osiągnąć najpopularniejsza kryptowaluta.

Pesymistyczne wizje i prognozy roztaczane zarówno przez analityków, ekspertów oraz inwestorów w ostatecznym rozrachunku doprowadziły do tego, że narastająca panika przyczyniła się do obecnego krachu na rynku walut cyfrowych. W przeciągu 30 minut Bitcoin (BTC) odnotował ponad 20 % spadek swojej wartości. Warto podkreślić jednak fakt, że nie był w tym odosobniony. Również dominujące altcoiny poleciały na łeb i szyję. W przeciągu ostatniej doby Ether stracił około 30 % na swojej wartości. Na chwilę obecną jest on wyceniany na 137 dolarów (USD). Natomiast token XRP od dnia wczorajszego odnotował spadek o przeszło 20 %. W związku z cym w dniu dzisiejszym jest wyceniany jedynie na 0,16 dolara (USD).

Wszechogarniająca panika wtargnęła również na rynek aktywów cyfrowych

Sytuacja panująca obecnie na rynku wywołuje ogromne emocje zwłaszcza w gronie inwestorów. Osoby, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z walutami cyfrowymi z całą pewnością odczuwają wielki niepokój. Obecne spadki można interpretować jako swoiste punkty zwrotne. Taka interpretacja zaistniałej sytuacji niekoniecznie musi mieć negatywny wydźwięk. Jeżeli punkt widzenia CEO platformy BitMEX jest słuszny to dzisiejszy dzień i towarzyszące mu spadki wartości kluczowych walut cyfrowych, mogą okazać się najlepszym czego można było się spodziewać. Dlaczego? Już wyjaśniamy chodzi rzecz jasna o kupno Bitcoin (BTC) na dłuższy okres.

Oczywiście w dalszym ciągu nie można jednoznacznie wykluczyć dalszych spadków. Jednak opowiastki o rychłym upadku kryptowalut jako projektu czy też wyceny Bitcoin (BTC) na poziomie 1000 dolarów (USD) należy uznać za przesadę. Z całą pewnością wszyscy wiemy, że grze na giełdzie towarzyszy ryzyko, ale bez przesady… Inwestorzy od zawsze kierowali się emocjami bo któż chciałby zrezygnować z tego dreszczyku?!

A Wy jak uważacie? Czy obecne spadki kursów walut cyfrowych spowodują ich masowe wykupowanie? Czy dalej szerząca się pandemia koronowirusa w dalszym ciągu będzie destabilizować rynek aktywów cyfrowych?

 

Leave a comment