Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Najnowsze notowania pierwszej kryptowaluty świata od drugiej połowy czerwca 2019 roku porusza się wyraźnie w trendzie spadkowym. Ostatnie półrocze to spadek wartości Bitcoina o ponad 48%, a w najgorszym momencie wyniósł on nawet procent 53. imo tego, znany milioner Tim Draper jest nastawiony do Bitcoina niezwykle optymistycznie, żeby nie powiedzieć, że jego przewidywania to już prawdziwa i mająca trwać cały rok szarża byka.

Już w przyszłym roku cena BTC wzrośnie do 250 tys. USD

Tim Draper, inwestor będący legendą Wall Street i rynku kryptowalut, który stał się dzięki nim miliarderem i który zasłynął swoją prognozą z roku 2014, przewidującą wartość BTC w przeciągu trzech lat na poziomie minimum 10 000 USD, zaktualizował swoją wysoce optymistyczną i śmiałą przepowiednię, dotyczącą wyceny BTC w przyszłości.

Otóż zakładał on wzrost ceny Bitcoina do 250 tysięcy dolarów do roku 2022. Obecnie zmodyfikował swoje przypuszczenia, a w wywiadzie dla BlockTV oświadczył, że według niego poziom 250 tys. USD Bitcoin osiągnie już pod koniec roku 2020.

To nadchodzący halving ma się przyczynić do aprecjacji BTC

Zdaniem Drapera to nadchodzący, przyszłoroczny halving, powodujący zmniejszenie nagrody za wydobycie bloku z 12.5 do 6.25 monety, będzie głównym motorem napędzającym tak ogromną aprecjację BTC.

– Jeśli przeprowadzisz analizę techniczną, to wygląda na to, że po sześciu miesiącach po halvingu, przekroczymy 250.000 dolarów za Bitcoina – tłumaczył Draper, dodając jednocześnie, ze obecna cena Bitcoina jest dokładnie w tym miejscu, w jakim powinna być.

Nie jest to pierwszy halving Bitcoina, warto więc w tym miejscu pokusić się o sprawdzenie, w jaki sposób zachowywała się pierwsza kryptowaluta świata w trakcie poprzednich halvingów:

Ceny Bitcoina:

2,55 USD – na rok przed pierwszym halvingiem;
12,31 USD – 12.11 2012 rok, dzień pierwszego halvingu;
1,037 USD – w rok po pierwszym halvingu;
268 USD – na rok przed drugim halvingiem;
650,63 USD – 09.07.2016 rok, dzień drugiego halvingu;
2,525 USD – w rok po drugim halvingu;
7,100 USD – na rok przed trzecim halvingiem;
ceny Bitcoina w dniu trzeciego halvingu, czyli w okolicach maja 2020 oraz po roku od halvingu pozostają oczywiście nieznane.

Z powyższego można wywnioskować, że zmniejszenie podaży Bitcoina miało bardzo olbrzymi wpływ na jego cenę, powodując w ciągu roku gwałtowny jej wzrost. Czy można się spodziewać, że tym razem będzie podobnie? Jeżeli nawet, to owszem, można spodziewać się pod koniec 2020 roku nowego rekordu ceny najstarszej kryptowaluty świata, ale czy będzie to cena w wysokości 250 tysięcy dolarów amerykańskich? Czy taka cena jest w ogóle możliwa? Draper w tym wypadku niczego nie wskazał, a jedynie określił liczbowo cenę Bitcoina.

Oczywiście, gdyby jego przepowiednia się sprawdziła, znów by mówiono o nim, jak i o kryptowalutach we wszystkich możliwych nośnikach przekazu, a także na ulicach. Patrząc jednak chociażby z odrobiną sceptycyzmu, to chyba milionera poniosło.

Leave a comment