Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin to bardzo znana wszystkim wirtualna waluta, która istnieje już od dekady. Jednak tak naprawdę, dopiero w 2017 roku zaczął on przyciągać uwagę większej ilości osób. Wtedy to nastąpił bardzo duży wzrost jego ceny. Niektórzy zastanawiają się jednak, co przyciągnęło pierwszych zainteresowanych do Bitcoina? Może była to technologia, lub lambo?

Bitcoin ma bardzo dużo zwolenników. Wielu z nich było zainteresowanych walutą na długo przed 2017 rokiem. Doskonale zdają sobie oni sprawę z tego, że waluta ta przynosi wiele korzyści. Jest ona o wiele lepsza od tradycyjnych walut.

Bitcoin – co przyciągnęło do niego pierwszych entuzjastów?

Pytanie o to, co przyciągnęło pierwszych entuzjastów do Bitcoina, padało bardzo często. Zostało ono także zadane w mediach społecznościowych, gdzie pojawiło się wiele zróżnicowanych odpowiedzi.

Protest przeciwko statusowi quo

Bitcoin pojawił się ponad dekadę temu. Jest on opisywany jako elektroniczna gotówka peer-to-peer. Wiele osób postrzega go jako doskonałą formę protestu przeciwko systemowi finansowemu i obowiązującej polityce.

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że zaangażowali się w Bitcoina kilka lat temu, ponieważ bank okradł go z całego majątku w wyniku globalnego problemu gospodarczego.

Dlatego też można powiedzieć, że Bitcoin ma naprawdę wiele zalet. Z góry jest określone to co jest z nim związane, dlatego każdy użytkownik wie, kiedy zostaną wprowadzone w obieg nowe monety. Ponadto żadne wskaźniki związane z Bitcoinem nie mogą zostać zmienione przez centralny organ.

Przekształcenie energii w bogactwo

Niektórzy uważają, że dzięki wirtualnej walucie jaką jest Bitcoin, mogą oni samodzielnie przekształcać energię w bogactwo. Powołują się oni na Proof – of – Work, czyli specjalny algorytm, który organizuje łańcuch Bitcoina. Górnicy muszą wykonać jakąś pracę, żeby móc zweryfikować swoje transakcje, dodać je do bloku. Wymaga to określonej energii.

Bitcoin – szaleństwem zmienności

Rynek związany z kryptowalutami jest dość niestabilnie. Organy regulacyjne postrzegają niestabilność jako coś bardzo negatywnego, jednak wiele osób śledzi sytuację Bitcoina właśnie z tego powodu. Dzięki sporym wahaniom cen, zyski mogą być naprawdę ogromne.

Warto jednak także zaznaczyć, że taka niestabilność może też być bardzo ryzykowna. Nieuwaga i brak odpowiedniej wiedzy, mogą narazić człowieka na straty.

Lambo

Jeden z użytkowników udzielił bardzo ciekawej odpowiedzi na pytanie dotyczące popularności Bitcoina, wskazując na „lambo”. W 2017 roku wiele osób, które kupiły walutę we wcześniejszych latach odniosło naprawdę spory zysk. Dlatego można powiedzieć, że zainteresowanie Bitcoinem wynika głównie z możliwości sporego zysku.

Teraz wiele osób tylko zastanawia się, jaka przyszłość czeka Bitcoina. Czy ma on  nadal potencjał do wzrostu, czy w odległej przyszłości nie przyniesie już takich korzyści. Warto zastanowić się co przyciąga ludzi do Bitcoina i czy w dalszym czasie nadal będzie on atrakcyjny.

Rate this post

Leave a comment