Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wszelkie znaki oparte na rozsądku wskazują na tendencję wzrostową BTC. Cóż by się stało, gdyby, nastąpiło załamanie i ceny poszybowałyby w dół? Nastąpiłaby era testów najpotężniejszego górnika, który dalej funkcjonowałby. To są słowa Willego Woo? Czy ma jakiegoś asa w rękawie? Sprawdzamy!

Samotny górnik walczy

Ostatni fragment raportu Keiser Raport zawiera wypowiedzi pełne prognoz Willy’ego Woo, który to był gościem Maxa Keiser’a.

Prognozy zmiany wysokości wartości waluty są bardzo śmiałe, jednak to raczej przypuszczenia niż pewniki, mimo że Willy widzi cenę bitcoina w okolicach 135 tysięcy USD. Woo nakreślił też wizje pesymistyczne. Willy Woo specjalizuje się  w analizach łańcuchowych, które potem stosuje do prognozy średniookresowej kierunkowości cen.

Woo twierdzi, że w sytuacji spadku BtC do wartości 1000 USD, należałoby podjąć testy najpotężniejszego górnika, będącego w stanie działać. W takiej sytuacji sieć jest podatna na ataki i delikatna; ciężko byłoby obronić się przed przeciwnikiem atakującym w sieci.

Zwycięstwo BTC.

Zarówno Keiser, jak i Woo są pewni zwycięstwa bitcoina, abstrahując już od czarnych jak burzowe chmury scenariuszy spadkowych.Specjalista tłumaczy, że w trakcie analiz korzysta z przepływów kapitałowych, na podstawie ich ruchów szacuje dalsze ruchy rynków. Słąwny analityk uważa, iż  analiza on-chain naświetla możliwości decyzji górników o potencjalnych ruchach sprzedażowych, ruchał kapitałowych oraz wielu innych faktorach. Na tej podstawie można prognozować kierunki ruchu ceny.

W poszukiwaniu wzrostów.

W wypowiedziach Woo ciężko odnaleźć informację o konkretnych wzrostach BTC. W wywiadzie z Keiserem wygłosił tezę, że nie potrafi określić poziomu ceny, natomiast może prognozować jej kierunek. Później w trakcie wywiadu, pozwolił sobie na śmiałość w wypowiedzi. Jest zdania, że hossa może trwać około czterech lat, więc wzrosty można typować do granicy powyżej 100 000 USD. Jednak bardziej logiczną prognozą może okazać się wartość bliska 135 000 USD.

 Inwestuj w BTC, nie w złoto.

Wywiad był także okazją do rozmowy na temat halvingu bitcoina. Analityk podkreślił, że stopa inflacyjna BTC obniża się poniżej wskaźników inflacyjnych złota.

Podażą nazywamy taką ilość dobra, którą dostawcy chcą oraz mogą fizycznie dostarczyć na rynki zbytu. W przypadku waluty bitcoin, która funkcjonuje cyfrowo, wirtualnie, ograniczona podaż to idealne rozwiązanie, bowiem wszystko wsparte jest czystą matematyką. Złoto jest dostępne, aczkolwiek jego wydobycie nie jest łatwe. Z chwilą, gdy znajdzie się pomysł na jego sprawniejsze wydobycie, jego ilość na rynku wzrośnie, a spadnie cena.

Na pytanie Keisera, czy istnieje prawdopodobieństwo, że bitcoin będzie cyfrowym store-of-value, analityk udzielił twierdzącej odpowiedzi. Gdyby za cenę 1 BTC można było kupić dom, dlaczego nie skorzystać z takie sposobności. Jednak tej transformacji nie można oczekiwać w najbliższym czasie. Bitcoin jest, póki co w fazie dojrzewania oraz zwiększania swoich wpływów.

Rate this post

Leave a comment