Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Podział nagród dla górników czyli tzw. halving w dalszym ciągu wywołuje wiele kontrowersji oraz spekulacji niepodpartych żadnymi konkretami który ma niebagatelny wpływ na przyszłość i istnienie danej kryptowaluty. Sytuacja niestety ma się podobnie również w przypadku kryptowaluty Bitcoin. Poniżej zostanie przedstawionych kilka waznych informacji dotyczących samego procesu halvingu oraz jego potencjalnego wpływu na Bitcoina.

Czym jest zjawisko halvingu?

Sam halving stanowi proces, który polega na zmniejszeniu o połowę liczbę wydobywanych coinów na blockchainie. Oznacza to jedynie, iż górnicy wydobywający monety otrzymają wynagrodzenie niższe o połowę aniżeli do tej pory. Sam proces halvingu odbywa się w sposób regularny co cztery lata, bądź też do momemtu wydobycia ostatniej kryptowaluty – w tym przypadku jest nią Bitcoin. Proces halvingu, pomimo tego, iż zmniejsza wysokość nagrody dla górnika o połowę jest konieczny, gdyż dzięki niemiu można utrzymać coiny jakie znajdują się w sieci na odpowiednim poziomie.

Sprawdź również: Crypto Profit – Poradnik jak zarobiłem na Bitcoin

Jakie są opinie na temat procesu halvingu?

Dobrym przykładem służącym jako wzór procesu halvingu dla danej kryptowaluty jest nie tak dawny halving innej kryptowaluty – Litecoina. Poprzez zastosowanie tego mechanizmu na kryptowalucie Litecoin, skutki miały być mocno widoczne w notowaniach tej kryptowauty. Niektórzy spodziewali się wręcz upadku kryptowaluty Litecoin co miałoby skutkować spadkiem wartości tej kryptowaluty poniżej 50 dolarów.

Wbrew obiegowej opinii aż tak daleko idące skutki nie nastapiły i kryptowaluta Litecoin w dalszym ciągu jest dostępna na rynku kryptowalut. Taki sam proces czeka niestety kryptowalutę Bitcoin, który został już zaplanowany na maj w przyszłym roku.

Jak wygląda proces halvingu kryptowaluty Bitcoin?

W przeszłości nastąpiły już dwa halvingi kryptowaluty Bitcoin – w październiku 2012 roku, gdzie sam proces nie był jeszcze znany na tak szeroką skalę, oraz w lipcu 2016 roku, gdzie samo wydarzenie tj. przeprowadzenie procesu halvingu na Bitcoinie wzbudzało spore emocje i jednocześnie spore zainteresowanie odbiorców.

Czytaj więcej: CryptoBank darmowym oprogramowaniem do gry na giełdzie

Po przeprowadzonym procesie halvingu na przestrzeni ostatnich 8 lat można wywnioskować, iż wartość kryptowaluty została lekka obniżona. Należy tutaj jednak dodać, iż był to okres zwiększania się świadomości inwestycyjnej, samych nakładów inwestycyjnych jak i samej wartości kryptowaluty Bitcoin. Niestety nadal nie ma pewności, jakie zmiany mogą dokonać się już w maju przyszłego roku.

Opinie co do samych zmian wartości kryptowaluty Bitcoin po przeprowadzonym procesie Bitcoin są podzielone. Według opinii założyciela Bitmain – Jihan Wihu – nie ma możliwości na pojawienie się szybkich wzrostów jako skutki halvingu. W jego opinii większe znaczenie w przeszłości miały krótkotrwały zachwyt, czy też bańki informacyjne, które podwyższały wartosć Bitcoina.

Popularny temat: Automaty do inwestowania w Bitcoin – Ranking 2019

Z kolei zdaniem Matthew Roszaka – prezesa firmy blockchainowej Bloq – środowisko kryptowalutowe żąda ciągłego rozwoju. Według niego jest to dobre zjawisko, iż na rynku obecne są takie podmioty jak Bakkt czy Libra. Choć możnaby tak spekulować bez końca, właściwe opinie zostaną wysnute wraz z wnioskami po przeprowadzeniu procesu halvingu.

Leave a comment