Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rynek kryptowalut przyciąga coraz więcej osób, a każda z nich chce odnieść na nim sukces. To, co najbardziej skłania do inwestycji w wirtualny pieniądz to fakt, że można na nim wygenerować spore zyski przy małym wkładzie własnym, co nie jest możliwe w przypadku walut tradycyjnych.
Sposobów na zarobek dzięki kryptowalutom jest sporo, a jeden z nich stanowi profesjonalna platforma. To dzięki niej można szybko wejść na różne giełdy i zacząć odnosić sukcesy.

Czym kierować się przy wyborze platformy?

Dostawca, któremu możemy zaufać, charakteryzuje się tym, że:

– jest legalną firmą (uzyskał pozwolenie KNF, działa zgodnie z prawem);

– posiada odpowiednio wysokie zabezpieczenia dla swoich klientów;

– to łatwa, bezpieczna i intuicyjna w użyciu platforma.

Jedną z najbardziej zaufanych platform jest Bitcoin Trader. Ułatwia ona korzystanie, gdyż można robić to zarówno przy pomocy stacjonarnego komputera, jak i urządzeń przenośnych. Jest prosta w obsłudze i nie sprawia użytkownikom problemu, a aby rozpocząć przygodę z nią nie jest wymagane specjalistyczna wiedza czy przebyte szkolenie.

Co zrobić, aby dobrze radzić sobie na rynku kryptowalut?

Zadbaj o odpowiednią wiedzę

Czynności na giełdzie wiążą się ze sporym ryzykiem, nie warto jest zatem podchodzić do nich bez przygotowania. W dzisiejszych czasach na szczęście zdobycie wiedzy z zakresu kryptowalut nie jest niczym trudnym. Dostęp do informacji o mechanizmach zachodzących na rynku pozwoli wykorzystać je w przyszłości. Najbardziej przydaje się czytanie danych z wykresów i analizowanie kursów.

Uaktualniaj informacje

Korzystanie z rzetelnych serwisów przyniesie korzyść w postaci dostarczenia najświeższych newsów dotyczących kryptowalut. To, co dzieje się na rynku, ma wpływ na wysokość kursów, a dzięki odpowiednim informacjom można wcześnie zareagować.
Przydatne są również fora, na których prognozy przedstawiają inwestorzy. Jednak nietrudno zetknąć się z niepotwierdzonymi informacjami i błędami, w związku z czym zawsze trzeba dokładnie sprawdzać, skąd dana informacja pochodzi. Odpowiednia weryfikacja i zachowanie ostrożności to podstawa.

Bądź opanowany

Inwestycje są ryzykowne i wymagają odpowiedniego zastanowienia. Należy podejmować jedynie przemyślane działania i nie ulegać silnym, nagłym emocjom, przez które można narazić się na straty. Najkorzystniej inwestować ograniczone ilości pieniędzy, aby w razie utraty, nie zagrozić swojej sytuacji finansowej.

Dbaj o bezpieczeństwo

Popełnienie literówki w nazwie giełdy może sprawić, że zostaniesz przekierowany na niewłaściwą stronę stworzoną przez oszustów. Starają się oni przechwycić środki oraz dane i są niezwykle niebezpieczni.
Kiedy zakładasz konto, utwórz silne hasło i zastanów się nad zabezpieczeniem 2FA. Twoje konto nie powinno nigdy wpaść w niepowołane ręce!

Nie inwestuj tylko w jedną opcję

Wybór kryptowalut jest niezwykle szeroki, stąd warto nie skupiać się jedynie na jednej pozycji. Najlepiej wybrać kilka opcji, gdyż jeśli jedna z nich straci na wartości, inne mogą na niej zyskiwać. Czasem warto postawić na niestandardowe działania i mniej popularne kryptowaluty.

Metody inwestycji

Jest kilka opcji na inwestowanie w kryptowaluty. Najbardziej rozpowszechnioną są zakupy na giełdzie – tutaj czekamy na wzrost wartości, który przyniesie zysk. Kolejnym sposobem jest inwestowanie dzięki kontraktom CFD – sporo instytucji posiada już ofertę na opcje terminowe. Kontrakty na różnice pozwalają zarobić poprzez zmianę ceny w określonym kierunku. Istnieje również inwestowanie z dźwignią finansową, która może skończyć się albo wielokrotnym zyskiem, albo spektakularną stratą. Istnieją także mniej popularne opcje binarne. W tym przypadku obstawia się kierunek kursu w danej jednostce czasu.

Zobacz również:

5/5 - (1 vote)

Leave a comment