Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak w tym momencie wygląda pozycja Bitcoina? Czy jest się czym martwić? JPMorgan Chase zauważa, że ostatnimi czasy wzrost Bitcoina (BTC) następuje w zawrotnym tempie, co niekoniecznie wróży coś dobrego. Czy zatem warto mieć się na baczności? Analitycy zwracają uwagę na możliwość powtórki zaobserwowanego w 2017 roku tzw. „Boom and Bust”, który doprowadził ostatecznie do załamania się rynku.

Jak kształtuje się sytuacja?

Firma JPMorgan Chase w piątek opublikowała notę wskazującą na to, że traktując Bitcoin jako towar i obliczając koszty jego produkcji (z wykorzystaniem danych wejściowych), przekracza on znacznie swoją wartość rzeczywistość.

Powód do obaw?

Występująca aktualnie rozbieżność pomiędzy ceną a wartością przypomina impuls wzrostowy z przełomu 2017 i 2018 roku, który skutkował obniżeniem ceny.

Stratedzy JPMorgan Chase nie mówią jednak, że na pewno dojdzie do obniżenia wartości Bitcoina, lub że dojdzie do tego niebawem. Nie trzeba zatem wpadać w panikę, po prostu potencjalni nabywcy BTC powinni mieć powyższe spekulacje na uwadze.

Ciężko w ogóle określić możliwe zmiany rynku. Trzeba zdawać sobie także sprawę z tego, że opinie różnych specjalistów w tej dziedzinie znacznie się wahają i nie da się jednoznacznie przepowiedzieć, co może się wydarzyć. Zdania na temat wartości rzeczywistej kryptowalut są diametralnie podzielone – jedni określają ją jako zdecydowanie wyższą niż obecnie ukształtowane ceny, podczas gdy inni sugerują, że jest ona znacznie niższa.

Sprawdź nasze analizy i kursy poszczególnych kryptowalut:

Notowania bliskie 170%

Bazując na danych z giełdy Coinbase, notowania Bitcoina w stosunku do dolara umocniły się już o niemal 170%, co jest imponującym wynikiem, zwłaszcza, że wcześniej Bitcoin znajdował się „w dołku”. W przeciągu ostatnich kilku tygodni dochodzi do stałego wzrostu, mimo wszystko nie jest on aż tak silny jak to miało miejsce dwa lata temu, gdzie w pewnym momencie odnotować dało się nawet do 460%. To właśnie wtedy doszło do wspomnianego wcześniej „Boom and Bust” – początkowego wzrostu i następującego po nim załamania na giełdzie.

5/5 - (2 votes)

Leave a comment