Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ostatni czas nie jest zbytnio udany dla wirtualnych walut. Zakończył się okres wzrostów i nastała bessa. W tym tygodniu we wtorek kolejnym ciosem dla BTC okazało się nie przyjęcie  horyzontalnego oporu o wartości 11 000 dolarów. Nie sprawdziła się również modyfikacja Fibonacciego.

Mimo tych dwóch uderzeń BTC wciąż twardo stoi na nogach. Poziom wartości BTC nie zmienił się ani odrobinę i wciąż plasuje się na pułapie mniej więcej 9 755 dolarów. Jest to zdecydowanie pozytywny bodziec dla BTC, gdyż zakładano, że wtorkowe wydarzenia przyczynią się do spadku wartości waluty do następnego technicznego pułapu 9 400 dolarów. Wbrew obawom BTC nie tylko nie załamał się, ale od popołudniowych, czwartkowych godzin można zauważyć, że BTC ruszył w górę.

Czy formacja głowy i ramion okaże się przydatna dla BTC?

BTC dobrze radzi sobie z obecną hossą na rynkach światowych. Co prawda jego wartość czasem spada, ale niemal natychmiastowo wraca do pułapu wyjściowego. Co więcej występują również małe wzrosty wartości waluty. Cały proces można porównać do wahadła, które z jednej strony zapewnia bezpieczne funkcjonowanie powyżej danego poziomu minimalnego, ale za to nie pozwala na osiągnięcie lepszych wyników, na które z wyczekiwaniem czekają inwestorzy.

Faktem jest, że ostanie wahania przeniosły BTC na dość niski poziom 9 400 dolarów, ale wedle oczekiwań ten stan rzeczy nie utrzymywał się zbyt długo. Co więcej waluta przekroczyła pułap startowy i wywindowała się mniej więcej w okolice wartości 11 000 dolarów. Niestety wahanie ma to do siebie, że po wzroście notuje się natychmiastowy spadek i pułap 11 000 dolarów szybko zamienił się w 10 000 dolarów, a nawet odrobinę mniej.

Kiedy wahadło w końcu przerwie linkę?

W czwartek nastąpił pewien zwrot, który napełnił serca inwestorów i wielbicieli BTC nadzieją. Od tego dnia wartość BTC znów wzrasta w szybkim tempie, po raz kolejny, powodując, że z niecierpliwieniem opinia publiczna obserwuje czy nastąpi spadek czy jednak waluta przeskoczy kolejny pułap i nie powróci do stanu początkowego, łamiąc w ten sposób tzw. trend horyzontalny. Aktualnie czekamy na osiągnięcie poziomu 11 000 dolarów i nie ukrywając po cichu liczymy, że nie nastąpi spadek po osiągnięciu tego pułapu.

Konsolidacja

Czym właściwie jest konsolidacja dla BTC? Ten rodzaj działań na walucie jest swego rodzaju wprowadzeniem poprawek, które maja pozytywnie wpłynąć na sposób funkcjonowania waluty, a przede wszystkim pozwolić jej na osiąganie coraz to wyższych wartości z pominięciem okresów spadkowych. Korekta ta z założenia ma spowodować, że możliwość jej dalszego wprowadzania ma okazać się długotrwałym impulsem dla waluty, który ma być pozytywnym bodźcem dla działań BTC w przyszłości.

Należy dodać, że dany techniczny pułap o wartości 9 400 dolarów jest swego rodzaju punktem odbicie po ewentualnych spadkach, według zasad funkcjonowania formacji głowy i ramion. Niestety może to także być przyczynkiem do osuwania się dół wartości waluty, a mianowicie pokonanie bariery 9 400 dolarów może okazać się równią pochyłą w dół i zapoczątkować regres nawet do wartości poniżej 7 000 dolarów.

Rate this post

Leave a comment