Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Plus Token – jest to projekt, którego celem jest wypromowanie portfeli. Owe portfele stworzone są do celów zarobkowych, szacuje się, że są one w stanie zarobić dla ich posiadacza nawet 16 procent miesięcznie. Posiada on program poleceń, który niestety stoi przed szansą stania się piramidą finansową w dziedzinie cyfrowej waluty.  Istnieje również tzn. młodszy brat Plus Tokena , który nosi nazwę Cloud Token– i choć niewiele się o nim mówi, już istnieje. Przyglądając się mu bliżej można odnieść wrażenie, że projekt sprzyja pojawieniu się piramid finansowych w zakresie kryptowalut. Promowanie go w Polsce ma jedynie cele prewencyjne. Cloud Tokenowi powinien przyjrzeć się polski regulator a także organy ścigania.

Cloud Token

Nie trzeba być ekspertem w tej dziedzinie aby gołym okiem zauważyć, że Cloud Token jest bardzo zbliżone do Plus Tokena. Jednakże Cloud Token jest bardziej rozbudowany niżeli pierwowzór. Twórcy oficjalnie ogłosili, że wyposażony jest on w najnowszą technologię blockchainową. Dodatkowym atutem ma być oprogramowanie zwane JARVIS AI, które zostało opracowane przez najlepszych ekspertów z Azji. Technologia wyróżnia się przede wszystkim sztuczną inteligencją.

Interesującym jest, że pojawiają się specjalistyczne boty, które mają za zadanie handlować w równoległej rzeczywistości na aż 10 giełdach. Robią to w naszym imieniu.  Uzyskane zyski wypłacane są właśnie w Cloud Tokenie – czyli cyfrowej walucie, która przypisana jest do portfela. Informację wskazują również jakoby algo-traing wykorzystywał dźwignię pomiędzy 10-100x, w momencie pojawienia się skuteczności, która szacowana byłaby na poziomie 99,9 %. Prezentacji super botów podjął się jeden z twórców Ronald Ai. Miało to miejsce w Polsce podczas konferencji.

Według posiadanych danych szczytowe momenty Plus Tokena odnotowywały 80 dolarów. O przesądzonym sukcesie Cloud Tokena wspominało wielu promotorów, swoją teorię opierali na tym, że technologia była używana przez największych gigantów handlu tj. Google, Coca Cola czy choćby Walmart.

Cloud Token przedmiotem zainteresowania Kamila Predeckiego

Autor „Encyklopedii kryptowalut a także twórca słynnego kanału na YouTube o tej samej tematyce – ”Kamil Predecki, określa Cloud Tokena „śmierdzącym”. W dalszej części analizuje jego najbardziej zagmatwane elementy.

Jako znawca w temacie wyraża obawę, że w technologii zawarto blockchaina czwartej generacji, w momencie gdy Cloud Token opiera się na ERC-20 czyli na blockchainie drugiej generacji.

Idąc tym tropem odszukał on również pierwotny adres, który przypisano do Cloud Tokena. Uzyskał on informację, dotyczącą transakcji. Podobno przeprowadzono ich 5, dodatkowo uzyskał informację że pod jednym adresem znajdowało się aż 99 % spośród 1 mld tokenów. Można wysnuć wnioski, że aplikacja przyjmuje formę scentralizowaną a także pozwala ona na przesyłanie CTO, które jest tak naprawdę jedynie kodem aplikacji, zastępującym cyfrową walutę.

21 poziomów poleceń a także podejrzane atomic swapy

Podejrzenia padają również pod adresem opcji jaką jest atomic swapów. Według oficjalnych informacji jest to dostępna dla wszystkich użytkowników. Zebrane CTO ma być w kolejnym etapie wymieniane na Bitcoiny, a także inne cyfrowe waluty. Jednakże odmienne zdanie ma Kamil Predecki, który twierdzi, że jest to jedynie forma kupna i sprzedaży. Przede wszystkim Atomic swapy przeprowadza wymianę waluty na odmiennych blockchainach, co w przypadku innych tokenów nie ma zastosowania.

Kolejnym centrum zainteresowania Kamila był rozbudowany system poleceń, ponieważ składa się on z 21 poziomów, dodatkowo osoba która jest pierwszym użytkownikiem otrzymuje 100 % a kolejna 50 % wpływów. Zarysowanie modelu poleceń pokazało by nam …. piramidę.

Jim Rogers a także fejkowe profile członków zespołu

Pojawiły się pogłoski o zespole który stoi za projektem. Jednakże brak takiej informacji w Propozycji biznesowej. Pomimo wszystko pamiętajmy, że Internet to miejsce w którym nic nie ginie. Autor oddzielnego artykułu znalazł dowód na to, że poprzednia biała księga mówiła o twórcach tego projektu. Jednaże, sprawdzenie tych informacji dowiodło, że wszystko jest nieprawdziwe. Ciekawostką jest to, że przypisanie zdjęć osobą jakoby występującym w zespole było przypadkowe. Oburzeniem zareagowała przypadkowa osoba, która rozpoznała swoją podobiznę w białej księdze. Twórcy Cloud Tokena tłumaczyli swoje postępowanie, wersją projktową.

Występ Jimiego Rogersa podczas oficjalnego przyjęcia Cloud Token.

Według promotorów w Bangkoku podczas prezentacji Cloud Tokena przemowy dokonał światowej sławy inwestor Jim Rogers. Jadnakże, jego wystąpienie jest jedynie dowodem na to, że nie posiada on wystarczającej wiedzy, pozwalającej mu dokonywać inwestycji w  Cloud Token.

Ponadto, źródła donoszą, że jest on opłacanym mówcą. Więc i w tej sytuacji można wysunąć własne wnioski.

Wirtualność – portfel z cyfrową walutą

Kończąc autor „Encyklopedii kryptowaluty” zastanawia się nad portfelem Cloud Token. Zaznacza, że sama rejestracja wymaga podania kodu referyncyjnego. Czyli nie istnieje możliwość pominięcia uczestnictwa w budowaniu struktury marketingowej tego projektu. Kolejnym krokiem jest otrzymanie seed phrase, są to przypadkowo wygenerowane przez system słowa, potrzebne w celu odzyskania dostępu do zgromadzonych środków. Dany dostęp może być ograniczony w przypadku awarii itp.

Ciekawostką jest, że Predecki sprawdził aplikację, zdeponował za pomocą Cloud Tokena posiadaną kryptowalute, okazało się, że środki znikły. Dlatego pojawia się przypuszczenie, że Cloud Token to fejkowa” seed phrase, która została wygenerowana przez aplikację.

 

Zakończenie

Pewnym jest, że Cloud Token nie jest wiarygodnym projektem. Na jego złą reputację wpływa powiązanie go z Plus Tokenem, który w środowisku cyfrowej waluty uznawany jest za piramidę finansową. Ponadto, swoje obawy wyraził Kamil Predecki co zmusza nas do przemyśleń.

W ostatnich dniach w Polsce odbyła się Pierwsza Europejska Konferencja Cloud Token. Brał w niej udział jeden z twórców. Może warto aby organy ścigania zainteresowały się tym tematem? Tym bardziej, że Cloud Token jest tak mocno promowany w Polsce.

Rate this post

Leave a comment