Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czy zdarzyło się Wam zastanawialiście się nad negatywnymi działaniami podejmowanymi przez rządy mającymi na celu szkodzenie Bitconowi (BTC)?

Czym dokładnie jest Akt1%?

Bez wątpienia rządy mogą czuć się zagrożone przez waluty cyfrowe, a w szczególności przez najstarszą z nich czyli Bitcoin (BTC). W sytuacji utraty zaufania ze strony społeczeństwa do tradycyjnego pieniądza, a co za tym idzie masowego wypłacania środków zgromadzonych w bankach czy też zakupów aktywów cyfrowych rządy wiele by straciły. Dlaczego? Odpowiedż jest bardzo prosta: ponieważ nie mogą one sprawować kontroli nad czymś o zdecentralizowanym charakterze.

Gdyby więc Bitcoin (BTC) zacząłby przeszkadzać osobom sprawującym rządy, mogłyby one posunąć się do ataku 51%. Gdyby ktoś nie wiedział to polega on na wejściu w posiadanie ponad połowy hashratu wspomnianej waluty cyfrowej. Jak łatwo się domyślić nie jest to łatwe zadanie. Zdaniem Krypto YouTubera przejęcia kontroli nad Bitcoin (BTC) wymaga posiadania co najmniej 51% jego mocy. Aby móc tego dokonać należy mieć dostęp do bardzo duża ilość koparek walut cyfrowych, za pomocą których odbywa się wydobycie kryptowaluty. Realizacji tak ogromnego zamówienia na sprzęt narzuca pewne ograniczenia czasowe. Nawet gdyby scenariusz związany z przejęciem wymaganych 51% mocy BTC doszedłby do skutku bez wątpienia doprowadziłoby to do kolejnego hard forku tej waluty cyfrowej. Następstwem czego byłoby utworzenie nowej wersji Bitcoin (BTC).

Ataki o takim charakterze zazwyczaj mają miejsce w mniejszych sieciach, gdzie hashrate nie jest aż tak duży. Wśród wszystkich walut cyfrowych obecnych na runku to właśnie Bitcoin (BTC) jest tą, którą najtrudniej złamać. W związku z powyższym podejmowanie prób mających na celu przejęcie 51% jego mocy są niczym porywanie się z przysłowiową motyką na słońce.

Naruszenie idealnego wizerunku Bitcoin (BTC)

Innym sposobem na naruszenie wizerunku najpopularniejszej waluty cyfrowej, może być manipulacja jego ceną. Jak wszyscy wiemy rządy posiadają nieograniczone ilość zasobów finansowych śmiało mogłyby dopuścić się wykupu z rynku wszystkich Bitcoinów (BTC), a następnie w dowolny sposób manipulować jego kursem.  Generując na przemian jego gigantyczne wzrosty oraz spadki. Z całą pewnością takie wahania cenowe odstraszyłyby potencjalnych inwestorów.

Kolejnym zagrożeniem o którym wspominał Krypto YouTuber, jest wprowadzenie obligatoryjnego zakazu wydobywania walut cyfrowych. Rządy na skutek prowadzonej polityki mogłyby np. stwarzać masę sztucznych problemów, którym kopalnie kryptowalut nie mogły by sprostać. Konkretnie jako przykład może posłużyć tu nakładanie limitów zużycia energii elektrycznej. Bez wątpienia sprawiłoby to, że zapał górników walut cyfrowych uległby gwałtownemu ostudzeniu.

Rządy mogą także posunąć się do blokowania kont bankowych. Bez dwóch zdań sprawiłoby to, że inwestorzy nie mieliby skąd brać środków na zakup walut cyfrowych.

Miejmy nadzieję, że to tylko pesymistyczne założenia. A rządy nigdy nie wprowadzą ich w życie.

Rate this post

Leave a comment