Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Od pewnego czasu Bitcoin zdaje się popadać w zimowy sen. Jego cena już nie zachowuje się identycznie spektakularnie jak jeszcze kilka miesięcy temu. Niektóre osoby nawet twierdzą, że zachowanie to jest niesamowicie podobnie do bullrun’u z roku 2017.

Ruchowe średnie zapewniają wsparcie

Cointelegraph powołuje się na wiele podobieństw oraz różnic w zachowaniu BTC podczas ATH w roku 2017 jak i także szczytu z czerwca 2019 roku. Wydawać by się mogło, że oba momenty wyglądać mogą podobnie. Jednak zmiany istotne są zauważalne badając ruchome średnie z obu tych okresów. Czy to jednak wystarczy na nowy bullrun?

W roku 2019, po przekroczeniu średniej ruchomej 100-tygodniowej, cena BTC z tak dużą euforią nie spotkała się, jak dokładnie dwa lata temu. Pokazuje to nic innego jak to, że wskazywane porównania są niekoniecznie akuratne. W latach 2016-2017 miejsce miały liczne ruchy paraboliczne, które zakończyły się korektą. Tamten bullrun rozpoczął się od wzrostów cen. Oznacza to, że stanu obecnego nie można interpretować, jako końca samego wzrostu ceny BTC, a tylko jako przejściowy okres.

Kolizja altcoinów

Ostatnie miesiące były destrukcyjne dla altów. Podczas gdy bitcoin zdobywał następne szczeble cenowe, to inwestorzy tych pozostałych mniejszych projektów, cierpliwie musieli obserwować spadek jeśli chodzi o znaczenie ich inwestycji. Doprowadza to z kolei do strachu przed zakupem. Jednak ta sytuacja miała miejsce już kiedyś w przeszłości.

W roku 2015 altcoiny także sobie zbyt dobrze nie radziły. Zyskiwać zaczęły na wartości wtedy dopiero, gdy Bitcoin osiągnął poziom ceny najniższy po swoim wzroście parabolicznym.

Spoglądając na wykres dominacji altcoinów zauważył jest łatwo, że znajduje się w punkcie najniższym od dwóch lat. Wskazuje to na nic innego jak na silne niezwykle sprzedażowe tendencje ws tym właśnie sektorze. Przypomnieć warto, że w roku 2016 sytuacja podoba już miała miejsce. Dominacja altów spadła do 8% z 16%. Później się rozpoczął dłuższy bullrun, który jest prowadzony przez ETH.

Wychodzi na nic innego, że Bitocoin potrzebuje faz akumulacji. One w okresie późniejszych skorzystają także altcoiny. Pytanie jednak czy będzie to taki silny wzrost jak w roku 2017?

Kapitalizacja całkowita bez BTC

Kapitalizacja całkowita rynku z wyłączeniem BTC pokazuje na wzrost ruchu do poziomu 125 miliardów, które posłużyły za wsparcie w roku 2018. Według powyższego wykresu, w tym momencie kapitalizacja testuje poziom naprawdę bardzo istotny. Jeśli rynek się skonsoliduje w tych właśnie granicach, to będzie naprawdę dobrze.

Jak będzie z tym BTC?

Punktem cenowym najistotniejszym w tymże momencie wydaje się być 9800$. Odbicie się bądź też przebicie wyznaczy kierunek zachowania się ceny. Jednak to na pewno nie zmienia faktu, że BTC znajduje się w zdrowej całkiem kondycji. Jego bezpośrednie zachowania nie są tak nielogiczne jak to było jeszcze kilka lat temu. Można zatem mieć nadal nadzieję na bullrun.

Rate this post

Leave a comment