Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Od czasu do czasu pojawiają się nowe technologie, które zmieniają istniejący status quo. Jednym z najlepszych przykładów jest technologia blockchain, czyli niezmienny, rozproszony rejestr operacji prowadzonych w danej sieci, do którego dostęp i wgląd mają wszyscy jej użytkownicy., który służy do prowadzenia rejestrów danych oraz transakcji. Rejestr oparty na technologii blockchain składa się z bloków danych.  Cała sieć jest zdecentralizowana. 

W branży hazardowej wiele witryn wykorzystuje blockchain, ułatwiając grę oraz wypłaty na zdecydowanie innym poziomie niż wcześniej. Bitcoin kasyna nie są już dzisiaj niczym nowym, a 

Wprowadzono tam również funkcję ulepszonej weryfikacji identyfikatorów.

Korzyści płynące z technologii hazardowej Blockchain:

Pojawienie się technologii rozproszonej księgi rachunkowej (DLT) i blockchain, ma za zadanie zmianę wielu wadliwych panujących wzorców w hazardzie online. Oto powody, dla których technologia blockchain jest niezbędna dla graczy online:

Przejrzystość

Blockchain to bardzo przejrzysty system, który rejestruje wszystkie podejmowane działania w danej sieci. Dzięki temu gracz ma zawsze pewność, że będzie miał wgląd do wyniku, zakładu, finansów i innych rejestrów. Ma również gwarancję, że zdobyte środki zostaną mu wypłacone. 

Uczciwość

Blockchain oferuje również niezawodność w kontekście uczciwej gry. System jest niezmienny oraz przejrzysty. Oznacza to, że gracz zawsze ma wgląd do swoich wygranych i bez żadnych problemów może je w każdej chwili wypłacić, w technologii blockchain nie ma miejsca na manipulacje i oszustwa. Dzięki temu hazard jest bardziej płynny oraz ekscytujący.

Szybkość transakcji

Prędkość, z jaką blockchain obsługuje wypłaty, można porównać z prędkością światła. Wszystko dzięki użytemu niezawodnemu systemowi kryptowalut. 

Anonimowość

Dzięki blockchain w trakcie korzystania z hazardu online istnieje możliwość ukrycia swojej tożsamości. Opcja ta jest możliwa dzięki portfelom kryptowalut (np.Monero), które nie przechowują żadnych informacji osobistych o kliencie. 

Kto korzysta z blockchain?

Przez ostatnie pięć lat obserwuje się stały rozwój kasyn online, które wykorzystują bitcoiny i blockchain w swoich usługach. Kto zatem zdecydował się na wdrożenie tej technologii?

GG World Lottery

GG World Lottery to licencjonowana globalna loteria oparta o blockchain. To pierwszy projekt, który wykorzystuje technologię opartą na blockchain, aby połączyć przestarzałą infrastrukturę loterii i najnowocześniejszą technologię rozproszonych serwerów. Projekt jest odpowiedzialny za opracowanie jednego z najbardziej unikalnych produktów w branży loterii – kompleksowego oprogramowania white-label, oferującego możliwość zakupu losów na najbardziej znane loterie na świecie. Jednym z najczęściej wymienianych problemów, z jakimi boryka się konwencjonalny rynek loterii, jest brak transparentności. Wielu graczy obawia się, że losowania są często sfałszowane. Technologia GG World Lottery rozwiązuje ten problem, zapewniając pełną transparentność dzięki technologii opartej o blockchain. Wykorzystanie smart-kontraktów gwarantuje uczciwość losowań, umożliwiając każdemu kontrolę.

TruePlay

TruePlay zbudował platformę, opierającą się na technologii rozproszonej księgi biznesowej, która oferuje gry niemożliwych do sfałszowania w wyniku technologii Blockchain. Firma zyskała ogromną reputację , przede wszystkim dzięki pełnej przejrzystości. Każdy użytkownik systemu może sprawdzić zapisane rejestry oraz wyniki transakcji.

FunFair

Funfair to kolejna firma, która zaimplementowała podobny system jak TruePlay. Zapewnia swoim graczom pełną przejrzystość oraz uczciwość, wszystko dzięki Blockchain. Firma ma również specjalny token, który kontroluje wszystkie części platformy. 

Augur

Augur to jedna z najbardziej innowacyjnych platform która wykorzystuje wysokiej klasy technologię Blockchain do prowadzenia własnej działalności hazardowej. Platforma jest całkowicie zdecentralizowana i zależy od Ethernum jako podstawowego środka kryptowalutowego. Zazwyczaj system opiera się na zakładach, jednak za jego pomocą można także tworzyć prognozy rynkowe.

Wnioski

Nie ma złudzeń, że blockchain to przyszłość transakcji online. Mimo że technologia wciąż jest nowa i się rozwija, widać bardzo pozytywne efekty jej działania. Wciąż istnieją przeszkody do jej implementacji. Większość rządów nadal nie jest zdecydowana co do kryptowalut, stąd opóźnienie w jej wdrażaniu. 

Leave a comment