Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Chyba już cały świat poznał nowego „Satoshi’ego Nakamoto”. Pojawił się on tym razem w telewizji dokładnie w Tajlandii. Jednak jest to najdziwniejsza sama inkarnacja właśnie twórcy Bitcoina, którą tylko mogliśmy sobie w ogóle wyobrazić.

Program telewizyjny tajski pokazał naprawdę dużą ceremonię w Wat Phra Dhammakaya, gdzie ją prowadzący mnich fizycznie niesamowicie przypomina Doriana Nakamoto. Dorian Nakamoto przyznał już wcześniej, że nie jest do końca twórcą samych Bitcoinów, co wcale nie przeszkodziło mediom tajskim powiedzieć, że sam twórca Bitcoina odnaleziony został.

Żeby było jeszcze bardziej zabawniej, w ceremonii ponoć brak udział sam Donald Trump jak i także książę William. Kulminacyjny punkt następuje dokładnie pod koniec. Jest to mniej więcej 1:22 minut. Jednak nikt nam nie chce popsuć rozrywki z oglądania tychże materiałów. Całość tego jak to można nazwać reportażu znajduje się właśnie poniżej. Jednak warto chyba dodać, że tajska telewizja raczej nie jest lotów zbyt wysokich.

A kim dokładnie jest Pan, panie Nakamoto?

Saga pod tytułem – Kim jest pan, panie Satoshi – nadal trwa. Program w telewizji tajskiej pokazuje tylko to, że twórca BTC się stał obecnie mitem żywym. Jednak nadal nie wiadomo kim on do końca jest.

Dzisiaj na pewno już nikt w to nie wierzy, że nim jest dr. Craig Wright, które jednak próbuje do tego przekonywać sąd. Raczej się mówi, że za BTC stać mógł jednak Kleiman David, był to były wspólnik Wrighta. Jednak tak naprawdę to nie mamy na to żadnych dowodów dostatecznych.

Wspomniany już Dorian Nakamoto nie jest także kreatorem BTC. W zasadzie sam tak o sobie uważa.

W tejże kwestii pada bardzo często nazwisko Hala Finney’a. Oficjalnie on współpracował z Nakamoto oraz także otrzymał od niego pierwszy w samych dziejach blockchaina przesył w kryptowalucie środków. Niektórzy nawet uważają, że to on jest właśnie twórcą BTC. Przesłał sam sobie monety cyfrowe, aby wszystkich tak naprawdę zmylić. Czy nie brzmi to Wam jak szaleństwo? Na pewno większości z nas tak. A może jednak to ma jakiś w ogóle sens?

Niedawno pewna strona internetowa obiecywała, że tak naprawdę ujawni samą tożsamość Nakamoto. Gdy odliczanie, które od momentu jej odpalenia trwało i nagle się skończyło, to się okazało, że wszystko tak naprawdę było jedynie marketingową sztuczką. Z kolei zaś Satoshi Nakamoto to nazwa speakera wirtualnego, który prowadzić ma program z newsami właśnie o kryptowalutach.

Liczne zawirowania

Jednak obojętnie bez względu na to, kto jest tak naprawdę twórcą Bitcoina, los przysłowiowego „dziecka” jego jest czymś naprawdę fascynującym. Gdyby tylko Satoshi ujawnił dzisiaj swoją twarz z całą pewnością dostałby nagrodę Nobla.

Jak widać na powyższym naprawdę świat ten może nas zszokować. Czasami się dzieją rzeczy nieprawdopodobne. Naprawdę możemy mieć problem z nadążeniem nam tym wszystkim. Co jak co, ale niemały problem jednak możemy mieć, chociaż chcielibyśmy tego jak najbardziej uniknąć. Zapamiętajmy sobie to i bądźmy ze wszystkim na bieżąco.

Rate this post

Leave a comment