Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zarówno administracja Donalda Trumpa, jak i on sam próbuje znaleźć skuteczną broń w walce z nielegalną imigracją. Chodzi dokładnie o jej zmniejszenie oraz zminimalizowanie liczby przypadków nadmiernego przedłużania wiz amerykańskich. Wszystko w ramach przygotowań do kampanii re- elekcynej, mającej poruszać temat migracji. Działania te mają na celu również zwiększenie popytu na Bitcoina.

Kryptowaluty sposobem na ominięcie nowych regulacji

Temat imigracji do USA ma zbyć jednym z głównych elementów kampanii wyborczej, którą przygotowuje Biały Dom. Bitwa wyborcza odbędzie się w przyszłym roku. Donald Trump już teraz przygotowuje się do walki o poparcie wśród mieszkańców USA, dzięki któremu możliwe byłoby przedłużenie jego kadencji na kolejny okres.

Prezydent rozważa opcję opodatkowania kwot wysyłanych przez osoby nielegalnie przebywające w USA do swoich rodaków w innych krajach. Powodzenie tego planu z pewnością wpłynie na wzrost popularności i wartości nie tylko Bitcoina, ale też innych krypto walut, ponieważ nie podlegają one rządowemu monitoringowi. Nowo wprowadzony podatek miałby dotyczyć głównie krajów szczególnie korzystających z możliwości imigracji do USA, czyli Meksyku oraz części krajów Ameryki Południowej.

Według Coin Dance zajmującego się monitoringiem transferu kryptowalut na świecie, od czasu opublikowania informacji o nowym podatku, zauważalny jest w części regionów USA wzrost obrotów BTC na platformach peer-to-peer Paxful, Localbitcoins oraz Bisq.

-Tego typu zabieg z pewnością przyniósłby korzyści naszej gospodarce. Pieniądze nie wypływałyby za granicę, a pozostając w kraju, przyczyniłyby się do ożywienia gospodarki. To dobry pomysł, o ile będzie kontynuowany – twierdzi Kansas Kris Kobach — były sekretarz stanu.

Rzecznik Białego Domu Hogan Gidley przekazał agencji prasowej Associated Press informację, że pomysł kontrolowania przekazów pieniężnych jest jak najbardziej wykonalny.

Obniżenie przypadków zasiedzenia przez imigrantów posiadających wizy jest obecnie priorytetową sprawą dla administracji. Pracuje ona nad stworzeniem przepisów regulujących napływ imigrantów i ochronę tutejszych podatników – zaznaczył Gidley.

Wykorzystanie kryptowalut w celu przesyłania pieniędzy za granicę to szybszy i tańszy sposób niż korzystanie z usług bankowych, czy też tradycyjnego transferu środków pieniężnych. To jeden z najbardziej obiecujących sposobów wykorzystania kryptowalut. Pomimo zastosowania w bankach nowoczesnych rozwiązań ułatwiających wykonywanie przesyłów, wprowadzenie rządowych sankcji spowoduje odwrócenie się ludzi od tego sposobu i zwrócenie w kierunku kryptowalut.

Sposoby na obejście przepisów znajdą się zawsze – stwierdził Kobach.

5/5 - (4 votes)

Leave a comment