Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Administracja Stabil kryptowaluta Tether postanowiła dokonać innowacji w dziedzinie dokonywanych inwestycji. Ukierunkowała posiadane środki, w rundę finansowania wynoszącą aż 10 milionów dolarów w pożyczki sieci DeFi, która jest znana większej liczbie społeczeństwa jako Celsius. Dokładna kwota dokonanej inwestycji nie została przedstawiona opinii publicznej, choć z pewnością nie była marginalna.

Przedsiębiorstwo Celsius w dniu 22 czerwca 2020 roku wskazało, że będzie dokonywała szeregu inwestycji o charakterze prywatnym, które pozwolą na zebranie 10 milionów dolarów. Tether International jako jedna z pierwszych instytucji, otwarcie przekazała komunikat o tym, że postanowiła przekazać kapitał w rundzie przygotowanej przez Celsiusz.

W ramach pozyskiwania środków, Celsius zdecydowało przygotowaniu platformy opartej na łańcuchu blokowym Ethereum. Umożliwia on ustanowienie specjalistycznego systemu, który będzie skupiał w sobie system zdecentralizowanych pożyczek lub DeFi. Stworzona platforma bazuje na tokenach, które nazywane są również jako stopnie Celsjusza. W chwili obecnej, do swojego zarządu posiada środki o równowartości 680 milionów dolarów.

Przekazywanie kapitału przez Tether opiera się na taktyce, która dąży do uzyskania większej liczby liczby stopni Celsjusza w trakcie przeprowadzanej rundy inwestycyjnej. Wówczas Celsjusz będzie mógł oferować swoim wszystkim użytkownikom usługi bazujące na USDt.

Na temat innowacyjnego działania Tether wypowiedział się CEO Celsjusza, Alex Mashinsky. Podkreślił, że docenia zaufanie Tethera do stworzonego projektu. Ponadto powiedział, że to ogromny powód do dumy, że to właśnie Tether International jest pierwsza instytucją, która zaangażowała się w pozyskiwanie dodatkowych funduszy.

Na ten moment nie są znani inni członkowie, którzy poszli w ślad Tether International. Nie są znane plany spółki odnośnie przedstawienia innych inwestorów. Z pewnością, ogłoszenie działania Tether było rewelacyjną zachętą dla innych.

Działalność inwestycyjna Tether International

Śledząc przeszłą działalność Tether International dostrzegalna jest tendencja do podejmowania decyzji o inwestowaniu w przedsiębiorstwa, które bazują na zdecentralizowanym finansowaniu. Jednym z reprezentantów tej branży jest właśnie Celsjusz. Z kolei w marcu ubiegłego roku, Tether zdecydował o inwestycji w inną platformę pożyczek specjalizującą się również w DeFi. Wówczas było to Aave.

Warto wspomnieć również o innych inwestycjach dokonywanych przez Tether. W czerwcu dokonali integracji oferowanych przez siebie usług z innowacyjną siecią plazmową. Przyczyny takiej decyzji można upatrywać w ponoszonych kosztach transakcji, które były ponoszone przez główną siecią Ethereum. Zapewniło to nie tylko lekkość, ale przede wszystkim spadek kosztów transakcji, co mogli zauważyć posiadacze Ethereum.

Tether International jest znany wielu kryptomaniakom z uwagi na uruchomioną przez nich kryptowalutę. Tether Gold jest bardzo ciekawym zagadnieniem, dlatego polecamy również zagłębienie się w tej tematyce.

Rate this post

Leave a comment